Moderné koberce do modernej domácnosti

Moderné koberec dokážu premeniť každú miestnosť na útulnú miestnosť na prácu alebo odpočinok!

Rozmanitosť vzorov a odtieňov vám umožňuje vybrať si koberec, ktorý najlepšie doplní interiér. Ochráni podlahovú krytinu pred oderom a vaše nohy pred chladom a žiadna teplá podlaha vám nenahradí pocit hebkého hromadu pod nohami!

Čo sú moderné koberce

Existuje mnoho druhov kobercov, ktoré možno použiť v spálni, obývačke, chodbe alebo kancelárii:

• koberce s vysokým vlasom;

• koberce a tapisérie nepúšťajúce vlákna;

• detské mäkké koberce, ktoré zmäkčujú pády;

• z drahých materiálov: hodváb alebo ľan;

• syntetické modely vyrobené z polypropylénu, ženilky a polyesteru.

Koberce sa líšia účelom, tvarom a veľkosťou. Do obývačky a spálne si môžete vybrať koberce s vysokým vlasom – zdá sa, že sú špeciálne vytvorené pre pohodlie domova! Je vhodné po nich chodiť bez topánok: vysoký vlas chráni pred chladom a tlmí zvuky. Tento náter však nie je vhodný pre malé deti a domáce zvieratá.

Rohože, ktoré nepúšťajú vlákna, by sa mali používať v chodbe, kuchyni, kancelárii alebo na terase. Sú menej špinavé a ľahko sa čistia. A pre kúpeľňu alebo chodbu je lepšie vybrať syntetické materiály, ktoré vydržia nadmernú vlhkosť. Sú praktickejšie, odolné voči deformácii a slnečnému žiareniu.

Nádych luxusu dodajú interiéru obývačky obklady z drahých prírodných materiálov. Takéto koberce úspešne kombinujú sýte farby, kľukaté vzory alebo geometrické vzory. Mali by byť vybrané pre miestnosť s klasickým interiérom. Tento náter vyzerá elegantne, ale vyžaduje si starostlivú starostlivosť.

Na čo potrebujete koberec?

Moderný koberec je lacný spôsob, ako premeniť nevýhody miestnosti na výhody. Obdĺžnikové koberce ochránia podlahu v chodbe a úzkych a dlhých miestnostiach. Pomôžu tiež zónovať priestory, zariadiť miesto na odpočinok. Okrúhle a oválne opticky zväčšia miestnosť. Koberec pod pohovku položte na tri štvrtiny, aby miestnosť pôsobila priestrannejšie. Pomocou malých koberčekov a cestičiek môžete pridať pohodlie do spálne alebo kuchyne, premeniť nenápadnú miestnosť na pohodlné miesto na rozhovory s príbuznými a priateľmi!

Ak chcete aktualizovať atmosféru v miestnosti, nemusíte začať s opravami. Stačí vymeniť malé príslušenstvo a pridať nové dekoratívne prvky! Koberec zaberá väčšinu miestnosti, takže jeho aktualizáciou zmeníte celkovú náladu v miestnosti. Moderný a vysokokvalitný koberec bude vždy slúžiť na vylepšenie interiéru, môže kopírovať dizajn iných predmetov v miestnosti a pridať jasné, zdržanlivé línie.