Miešanie drevených tónov v miestnosti

Poďme to všetci spievať z horských vrcholov: Dni zhody dreveného nábytku sú minulosťou. Pravda, to bolo pravidlo zdobenia, ktoré naozaj nikdy nebolo – a z dobrého dôvodu. Keď všetky drevené povrchy v jednom priestore zdieľajú rovnaký tón, nič nevyniká a miestnosť sa stáva plochá. Umožnenie koexistencie rôznych drevených povrchov môže viesť k eklektickejšiemu vrstvenému vzhľadu, ktorý poskytne správne množstvo textúry a hĺbky. Celkový pocit je organickejší, ako keby jednotlivé kusy boli získané v priebehu času.

Neexistuje žiadny magický vzorec, pokiaľ ide o miešanie dreveného nábytku, ale tu je niekoľko smerníc, ktoré vám môžu pomôcť nájsť si základ.

Kontrast nábytok a podlahy

Nábytok sa môže stratiť na pozadí podobne vyzretej drevenej podlahy. Zrušte monotónnosť párovaním svetlého nábytku podlahou, ktorá má tmavšiu škvrnu – ako sme to urobili tu – alebo naopak.

Začnite s časťou kotvy

Jednoduchý spôsob, ako vytvoriť náraz, je použitie väčšieho kusu dreveného nábytku, ako je konferenčný stolík alebo bufet, ako východiskový bod a miešanie dvoch až troch kontrastných drevených tónov okolo neho. Vždy môžete experimentovať tým, že vypnete príslušenstvo z dreva a uvidíte, čo vás vyzýva.

Vytvorte harmonický zostatok

Ak chcete zabrániť tomu, aby vaša miestnosť vyzerala nevýrazne, vyvážte rôzne povrchy dreva vo vašom priestore. Tu je tmavý nábytok umiestnený v miestnosti, čo umožňuje, aby mali vyblednuté prvky väčší kontrast pre vzdušný efekt.

Vyberte dominantný tón dreva

Nič neznamená, že musíte zblázniť miešanie drevených tónov, najmä ak sa cítite trochu z vášho prvku. Tu neutrálne, sivé skvrny na stene dodávajú dostatočný kontrast, zatiaľ čo nechávajú dramatické, tmavé maľované kúsky dreva a príslušenstvo v miestnosti skutočne ukotviť priestor.