Maľovaný tehlový dom

Hľadáte rýchly, jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako premeniť svoj zateplený domáci exteriér? Lakovaná tehál je v súčasnosti jedným z najhorúcejších domácich exteriérových trendov, favorizovaných pre svoje nákladovo efektívne a úplne transformačné výsledky.

Aktualizácia exteriéru vášho domu je bezpečným spôsobom, ako zvýšiť vašu oddanosť na ulici a zvýšiť hodnotu vášho majetku, ale za akú cenu? Vykresľovanie alebo obloženie exteriéru vášho domova sa môže ukázať ako drahé cvičenie, ktoré sa nemusí úplne zaplatiť pri výpočte hodnoty ďalšieho predaja.

Tipy pre maľovanie cez tehly

“Lakovanie nechránených tehál je efektívnym spôsobom osvieženia každej miestnosti alebo vonkajšieho prostredia,”Steny ponúkajú plátno pre umeleckú víziu a vstrekovanie potrebnej farby – tento lacný proces aktualizácie môže zmeniť štýl a pocit domova.”

Správne pripravená stena nielenže uľahčí lakovanie, ale pomôže dosiahnuť žiarivú a dlhotrvajúcu úpravu. Pred lakovaním dbajte na odstránenie akéhokoľvek pretrvávajúceho prachu a nečistôt dôkladným premývaním tehlovej steny jemným mydlovým roztokom domáceho čistiaceho prostriedku a vody. Po vyčistení kontajnerov opláchnite stenu a pred pokračovaním ju osušte.
Pre dobrú priľnavosť a hladší, profesionálne vyzerajúci vrchný náter zaistite, aby ste pred povrchom premočili a dôkladne vysušte pred lakovaním. Druhá vrstva základného náteru je dôležitá pri dramatickej zmene farby tehlovej steny, pretože pomáha efektívne zablokovať tmavú tehlovú farbu pri maľovaní so svetlejšou farbou farby.
Aby ste dosiahli čo najlepšiu povrchovú úpravu farby, použite minimálne dve až tri vrstvy náteru.