Kvety pre vaše okná

Okienka sú okouzlujícím prvkom pre každý domov. Môžete využiť tieto miniatúrne záhrady tým, že vyberiete správne kvety. Ak chcete vyzdvihnúť správne rastliny, musíte zvážiť podnebie vašej polohy, množstvo slnečného žiarenia okenných boxov a množstvo starostlivosti, ktoré ste ochotní dať rastlinám. Tiež sa chcete uistiť, že si vyberiete rastliny, ktoré nebudú vyrastať dostatočne vysoké, aby zakryli pohľad cez okno. Nezabudnite vybrať rastliny, ktoré rastú nie viac ako dvanásť centimetrov.

Výročné výsadba vám umožní, aby ste mali každý rok rôzne kvety, ak chcete. Môžete dokonca zmeniť kvety s obdobím. Niekoľko dobrých ročníkov na výrobu rastlín sú petúnie

imoriadne atraktívne v okenných boxoch. Petúnia rastú v slnečnom alebo čiastočnom odtieni. Nepotrebujú bohatú pôdu a dokážu vydržať sucho.

petúnie

Nasturtiums je veľmi ľahko postarané, takmer prosperujúce zanedbávanie, a majú jedlé kvety. Ich červené, žlté a oranžové kvety pridávajú veselú poznámku ľubovoľnému domovu. Nasturtiumy budú rásť desať až šestnásť centimetrov. Napriek tomu, že náplne dávajú prednosť plnému slnku, tolerujú určitý odtieň.

nastertium

Margarány potrebujú plné slnko. Budú rásť takmer v každej pôde a môžu tolerovať zriedkavé zalievanie. Niektoré odrody majú jedlé kvety. Marigolds bude rásť 8 až 12 palcov vysoký. Väčšina mesiacov rozkvitá v odtieňoch žltej a oranžovej. Nezabudnite odstrániť mŕtve kvetinové hlavy, aby rastliny kvitli viac.

mesiačiky

Impatiens kvitnú v odtieňoch bielej, ružovej a červenej. Radšej rastie v čiastočnom odtieni a niektoré odrody budú dokonca produkovať kvety v hlboko zatienených oblastiach. Okná okienka, ktorá je v najhorúcej časti dňa stínovaná stromami, je ideálna pre impatiens. Budú rásť desať až dvanásť centimetrov. Impatiens sa ľahko pestujú a nevyžadujú žiadny špeciálny typ pôdy.

impatients1

Kvitnúce kale poskytne farbu okienok počas zimy. Táto rastlina nemá v skutočnosti kvety – namiesto toho má listy v odtieňoch červenej, krémovej a zelenej, ktoré vyzerajú ako veľký kvet. Kvitnúce kale bude rásť až desať až dvanásť palcov široký, takže sa neodporúča pre veľmi úzke okenné boxy. Je ľahké sa o ne starať, vyžaduje len slnko, mierne bohatú pôdu a pravidelné zalievanie. Môžete dokonca vyzdvihnúť a jesť listy.

kvitnúce-kale

Snapdragons môžu kvitnúť na jeseň, rovnako ako na jar av lete. Vyberte si trpaslíka alebo kaskádovitú odrodu. Snapdragon kvety môžu byť červené, biele, ružové alebo levanduľové. Môžete nakrájať ich kvety pre použitie v kvetinových zariadeniach. Snapdragóny rastú v slnečnom alebo čiastočnom odtieni. Rastú najlepšie v bohatej pôde.

snapdragons

Ak uprednostňujete niečo menšie pre zimnú farbu, vyskúšajte macešky. Sú mimoriadne odolné, nevyžadujú si zvláštnu starostlivosť a budú kvitnúť od jesene až po jar. Môžete si kúpiť panvice v odtieňoch fialovej, červenej, oranžovej, žltej a modrej. Pansies sa budú darovať na slnku alebo čiastočne v tieni. A hoci pančuchy dávajú prednosť bohatej pôde, rastú a kvitnú aj v pomerne chudobných pôdach.

Ak by ste radšej nechali replantovať okennú škatuľu každú sezónu, existuje niekoľko dobrých vytrvalých rastlín pre okenné boxy. Violy, otužilé muškáty alebo miniatúrne ruže sú dobrými možnosťami.

Violas, alebo Johnny-Jump-Ups, sú podobné pansies, ale s menším a jemnejším kvetom. Oni sú odolní voči zóne deväť. Viola rastú na plnom slnku alebo čiastočnom odtieni a rastú o päť až sedem centimetrov. Violy preferujú bohatú pôdu a pravidelné zalievanie. Kvitnú v odtieňoch fialovej, žltej a bielej. Niektoré odrody majú dokonca jedlé kvety.

violy

Hnedé muškáty majú sametové stredne zelené listy, ktoré dobre kontrastujú s ich modrými, ružovými, červenými alebo bielymi kvetmi. Vzhľadom k tomu, že listy sú pokryté jemnými fuzz, sú odolné proti suchu. Nepotrebujú mimoriadne bohatú pôdu. Geraniums uprednostňuje slnko, okrem najhorúcej časti dňa. Strieborný diel vyhovuje najlepšie vo veľmi horúcich klimatických podmienkach. Získajte trpaslíkovú alebo koncovú odrodu pre svoj okenný rámček. Existuje odroda s listnatými listami, ktorá je veľmi atraktívna pre okenné boxy.

muškáty

Miniatúrne ruže vyžadujú viac starostlivosti ako väčšina ostatných kvetov. Nesmú sa vysádzať príliš tesne, alebo slabá cirkulácia vzduchu medzi rastlinami bude podporovať chorobu. Mali by byť razené raz alebo dvakrát do roka a mŕtve kvety by mali byť okamžite odstránené. Potrebujú bohatú, trvalo vlhkú pôdu. Miniatúrne ruže potrebujú plné slnko na kvitnutie čo najlepšie. Ale správna starostlivosť vám odplatí kvety takmer každej farby, od bielej až po žltú až červenú, a krásnu vôňu od jari až po jeseň.