Kupujeme koberec

Než si kúpite nový koberec, vytvorte si sadu očakávaní, aby ste uľahčili proces nákupu.

Kedy to potrebujete? Koberce na sklade a špeciálne objednávky sú k dispozícii v závislosti od vášho časového rámca.
Ako dlho chcete koberec trvať? Rôzne vlákna ponúkajú rôzny výkon pri nožnej premávke v domácnosti. Ak robíte krátkodobú investíciu, polyesterové vlákno vás udrží. Ak potrebujete niečo dlhšie trvať, preskúmajte nylon.
Aký je váš rozpočet? Rozpočet inteligentného koberca predstavuje všetky tri kúsky kobercov: koberec, podložka a inštalácia.

Berber / Loop
Vyznačuje sa veľkými, nevyrezanými slučkami z vlákien z prírodných tónov rôznej veľkosti a zvyčajne z vlny, nylonu alebo olefínu. Je hustší ako väčšina ostatných kobercov a vysoko odolná voči škvrnám. To nie je dobrá voľba pre domácnosti s domácimi miláčikmi, aj keď ich pazúry môžu zachytiť vlákna.

Shag / frieze
Má krátku, trvanlivú, skrútenú hromadu vhodnú pre zaneprázdnené oblasti – často sa používa na komerčné účely. Vlákna sa kývajú v rôznych smeroch, takže skrývajú stopy a iné bežné znaky kobercov. Frieze prináša trochu neformálny vzhľad.
vzor

Ponúka kombináciu rezu a slučky, ktorá umožňuje viac možností textúr a vzorov. Vzor vyzerá, akoby bol rozrezaný na koberec a zvyčajne obsahuje niekoľko tónov z rovnakej farebnej rodiny. Zmena farby pomáha maskovať opotrebovanie a znečistenie.

plyš

Úzke zabalené priadze dávajú jemný, hladký povrch, ktorý je elegantný, jemný a funguje najlepšie vo formálnych nastaveniach. Plyšový koberec môže vykazovať švy, stopy a vákuové značky.

textúrou

Má veľmi jemný pocit. Dvojtónová priadza a nerovný povrch dávajú príležitostný vzhľad vhodný pre každú izbu. Jeho pevná konštrukcia pomáha odolávať pôde, takže je to dobrá voľba pre rodinné izby. Toto je najobľúbenejšia možnosť koberca.

Fiber je samotný materiál koberca. Jednotlivé vlákna sa spriadajú dohromady, aby vytvorili dvoj-, troj- alebo štvorvrstvú priadzu, ktorá je potom pripevnená k tkanej podložke.

Hromada sa vzťahuje na výšku vlákna. Hromada je tiež označovaná ako “tvár” alebo “nap.”

Hustota je mierou toho, ako tesne zabalené vlákna vlákien sú navzájom. Čím vyššia je hustota, tým silnejší je koberec.

Hmotnosť sa meria v unciach na štvorcový yard. Hmotnosť tváre sa vzťahuje na množstvo vlákna na povrchu koberca, pričom celková hmotnosť zahŕňa aj podložku a latex. Vysoká hmotnosť tváre je dobrým ukazovateľom kvality.

Textúra pochádza zo štýlu, v ktorom sú vlákna slučky, skrútené alebo rezané. To určuje vzhľad a vzhľad koberca a zohráva veľkú úlohu v jeho trvanlivosti.

Twist sa vzťahuje na počet časov vlákien v dĺžke 1 palca. Vyššie počty zákrutov sú zvyčajne odolnejšie a lepšie odolávajú premávke a drveniu.

Hodnotenie PAR je ratingová stupnica 1-5 pre výkonnosť, vzhľad a retenciu; čím je číslo vyššie, tým ľahšie sa zachová jeho vzhľad.