Kúpte si koberec do obývacej miestnosti on-line

Časy, keď sa koberce alebo úplne pokývali podlahy bytu, sú už za nami. Koberec je moderný interiérovým doplnkom. Vyberte si však moderný koberec, ktorý vytvorí skutočne príjemný priestor.

Je ťažké si predstaviť moderné bývanie bez koberca. Koberce sú krásne a štýlové. Vyberte si koberec, ktorý dokonale ladí so stenami, nábytkom a dekoráciami.

 

Ako si vybrať koberec do obývacej izby

Pri výbere koberca do obývacej miestnosti sa v prvom rade musíte rozhodnúť, na aký účel ho chcete kúpiť. Napríklad použitie koberca sa často zdôrazňuje v interiéri. Ak je miestnosť v bielych, pastelových alebo tmavých odtieňoch, koberec môže byť celkom jasný a pestrý, aby upútal pozornosť. Je tiež možné zamerať sa na niekoľko častí interiéru, kombinujúcich koberec s inými predmetmi vo farbe a štýle – záclony, vankúše na sedačkách, rôzne dekoratívne predmety. To zvýrazní celkový dizajn obývacej miestnosti.

Vyberte si koberec do obývacej miestnosti on-line

Koberec by mal dokonale ladiť s ostatnými dekoráciami. S pomocou koberca je možné obývaciu izbu rozdeliť na rôzne funkčné časti. Koberec môže niektoré časti zvýrazniť. Na tento účel je vhodný menší koberec. Koberce sa môžu líšiť veľkosťou, ale musia zodpovedať celkovému štýlu.

Použité materiály

Koberce sa vyrábajú z rôznych materiálov, avšak prevláda najmä výroba zo syntetického vlákna a prírodného vlákna. Vybrať si môžete z rôznych veľkostí, tvarov a farieb. Položte si otázku, aký koberec kúpiť do vašej obývacej miestnosti; musíte brať do úvahy nielen súčasné módne trendy, ale aj to, aby bol súlade s odtieňmi podlahy, stien a nábytku. V opačnom prípade to môže zmeniť miestnosť na chaotickú, nevkusnú a vizuálne preplnenú.

Koberec by mal byť praktický

Pri kúpe koberca dôležité mať na pamäti aj jeho praktické využitie. Ak v dome žijú zvieratá a malé deti, mala by ísť praktickosť viac do popredia. Napríklad vzorovaný koberec vydrží čistý oveľa dlhšie ako jednofarebný koberec, na ktorom sa čoskoro ukážu dokonca aj menšie škvrny.

Veľkosť priestoru

Na rozdiel od spálne či kuchyne, obývacia miestnosť zvyčajne býva jednou z najväčších miestností v dome. Preto si môžeme dovoliť sa pohrať s rôznymi rozmermi kobercov. Už zostáva určiť ich  miesto v obývacej izbe.