Kúpeľňové predložky

Kúpeľňové predložky môžu na prvý pohľad pôsobiť ako úplne bežná vec. Ale kúpeľňová podložka môže mať výrazný estetický akcent, zdravotné a praktické hľadisko. Určite chcete, aby dlho vydržala a zároveň sa jednoducho udržiavala.

Pri výbere kúpeľňových koberčekov by ste si mali premyslieť, na čo vám predovšetkým bude slúžiť. Či to bude predovšetkým estetický prvok, alebo bude mať aj funkčné hľadisko ako narp.

– izolácia nôh od dlažby

– protišmyková funkcia

Veľkosť a tvar záleží od toho, kde chcete aby bola predložka umiestnená. Je preto potrebné poznať rozmery, ktoré by mala kúpeľňová predložka mať. V obchodoch kúpite aj rôzne netradičné tvary, ktoré sú skôr vhodné do odvážnejších interiérov.

Na toaletu sú obľúbené predložky pred záchod s vyrezaným otvorom. Teda pokiaľ nemáte zavesený záchod, táto varianta môže byť ideálna pre vás.

Nezabudnite na to, že kúpelňové predložky sa musia pravidelne prať. Zakúpená predložka by sa teda mala zmestiť do práčky.

Koberčeky do kúpeľne sa vyrábajú z rôznych materiálov. Veľmi obľúbené sú predovšetkým:

penové predložky – sú lacné, majú proti sklzové vlastnosti, jednoducho sa čistia, nedajú sa však prať a sú náchylnejšie k plesniveniu.

plastové predložky – sú proti sklzové, rýchlo a jednoducho sa umývajú a sú skôr vhodné k vane či bazénu.

bavlnené predložky – koberčeky z bavlny a umelých tkanín sú príjemné na dotyk, poskytujú príjemné teplo a bránia pošmyknutiu.

Dôležitý je tiež výber farieb. Koberčeky tak môžu byť výrazným doplnkom vašej kúpeľne. Lepšie sú jednofarebné koberčeky, ktoré jednoduchšie zladíte z interiérom kúpeľne.