Kuchynské utierky – čo s ňou nerobiť

Koľkokrát ste navštívili internetový obchod s uterákmi s úmyslom nakupovať užitočnú kuchynskú utierku, aby ste ju mohli rozptýliť najkrajšie a zábavnejšie uteráky?

Hádajte, čo ste práve kúpili drahé bavlnené uteráky vyrobené v USA, ktoré nemožno použiť na kuchyňu. Ako sa líšia obe položky? Tu je dôvod, prečo:
Čo je to kuchynský uterák?

Začnime tým, čo nie je kuchynský uterák …

Našiel si roztomilý uterák s Životom je príliš krátky, lízat lyžičku alebo niečo podobné napísané na prednej strane? Sú na rukáve nakreslené malé vrabce? No … to nie je kuchynská utierka, ale umývacia utierka na umývanie riadu.

Na druhej strane kuchynský uterák je zvyčajne obyčajná Jane, zvyčajne biela s pruhom a neuveriteľne užitočným dizajnom. Kuchynské utierky sú vysoko odolné a absorbčné. Navyše je dobré zakúpiť tieto uteráky vo veľkom, pretože budete potrebovať čistý pokaždé, keď budete variť!

Teraz zistíme, čo nemáte robiť s vašimi kuchynskými utierkami …
Nepoužívajte rovnaké uteráky na suché ruky a riad

Mnoho ľudí si neuvedomuje, ale väčšina baktérií nájdených v kuchyni sa hromadí prostredníctvom vlastných dvoch rúk. Z tohto dôvodu je dôležité mať dva uteráky prístupné – jeden pre sušenie rúk a druhý na manipuláciu s hrncami a riadmi.

Môžete si vybrať dve rôzne farby pre jednoduchú identifikáciu alebo dokonca zavesiť uteráky na rôznych miestach.
správne stolové utierkyNepoužívajte rovnaké uteráky s čistiacimi prostriedkami

Len si pomyslite, koľko chemikálií sa používa v kuchyni, ktoré sa nachádzajú v čistiacich prostriedkoch. To predstavuje vážne riziko krížovej kontaminácie, ak sa rovnaká utierka používa spolu s chemikáliami.

Používate drsné chemikálie na čistenie kuchynskej dosky alebo umývadla a potom ju utierajte ručníkom? Riskujete krížovú kontamináciu pri ďalšom použití rovnakého uteráka na sušenie vašich rúk.
Nezobrazovať na stole ako utierka

Kuchynské utierky nie sú dobrou náhradou správnych stolových obrúskov. Nielen kuchynské utierky sú príliš jednoduché na slávnostné výročie alebo sviatok, ale čo budete používať v kuchyni?

Vždy si kúpte správne obrúsky, ak ich vyčerpáte.

Kuchynské utierky uľahčujú život tým, že pomáhajú vyčistiť pokrmy a rozliať kuchyňu, preto si vyberte kvalitnú položku. Pozrite sa na zbierku utierok Towel Depot s bielou pruhovanou a farebnou kuchynskou utierkou, ktorá určuje veľkoobchodnú cenu a nakupuje tie najlepšie pre vašu kuchyňu.