Krásna vôňa pre váš domov

Krásna vôňa, ktorá nás obklopuje má silu inšpirovať a uvoľňovať nás, pretože mení naše vnímanie interiéru.

Vôňa je jedným z našich najsilnejších zmyslov – príchuť parfumu nám môže pripomínať milovanú alebo špeciálnu vôňu. Či je vaším cieľom urobiť izbu väčšiu  a jasnejšiu alebo intímnu a útulnú, prinášame vám nápady, ako vybrať úžasnú vôňu do domu.

Premýšľajte o vašom interiéri

Premýšľajte o tom, ako vône ovplyvnia váš priestor – sviečky môžu fungovať v niektorých miestnostiach, ale v inom prípade predstavujú bezpečnostné riziko. Blikajúce sviečky sú skvelý spôsob, ako pridať trochu viac tepla a atmosféry do vašej obývačky alebo jedálne, takže premýšľajte o priestore a o tom, čo chcete dosiahnuť skôr, než vyberiete vône, ktoré budú najlepšie.

 

Viete, čo sa vám páči

Vôňa je neuveriteľne osobná; naše preferencie sú založené na veľkom počte podvedomých faktorov. Správna vôňa má schopnosť vyvolať spomienky, zmeniť vašu náladu a upokojiť tvoju myseľ. Prvým krokom je pochopiť, čo sa vám páči, a vyhľadávať vône, ktoré vás oslovia. Začnite tým, že identifikujete rodiny vôní, ktoré sa vám najviac páčia:

Zvážte náladu a sezónu

Vône vytvárajú atmosféru a pomôžu vám premeniť váš priestor zo sezóny na sezónu. Napríklad svetlé, čerstvé a citrusové vône sú ideálne pre jar a leto, zatiaľ čo korenené a zelené vône vyžarujú slávnostný pocit v zime. Môžete použiť vône na upokojenie alebo oživenie vášho seba samého, vytvorenie romantickej atmosféry alebo posilnenie uvoľnenej nálady. Veľa sviečok a vonných látok v miestnosti nie sú označené len vôňou, ale efektom, preto stojí za to zvážiť, akú náladu chcete vytvoriť s vašou vôňou.

sviečky

Sviečky dodávajú teplo a atmosféru a majú desiatky tvarov a veľkostí, ktoré sú ideálne pre akýkoľvek priestor. Vyberte si vysoko kvalitné sviečky, ktoré budú horieť rovnomerne.

difúzory

Rozpúšťadlá pracujú tým, že namáčajú tyčinky do nádoby vonného oleja. Otvorené kanály, ktoré vedú dĺžku trstiny, nasávajú olej smerom nahor a prirodzene sa rozptýlia do miestnosti. Tieto sú ideálne pre miestnosti, kde si želáte neustálu, ľahkú vôňu. Tiež sú  obzvlášť dobre v lete, keď chcete vôňu bez toho, aby priniesli dodatočné teplo sviečky.

Izbové spreje

Izbové spreje poskytujú okamžitý nádych vo vašej domácnosti. Sú ideálne na osvieženie miestnosti a môžu sa použiť na pridanie vône k nábytku.