Koľko vankúšov by ste si mali položiť na pohovku?

Vankúšiky sú jedným z najvyhľadávanejších bytových doplnkov; ponúkajú dokončujúci nádych v schéme miestnosti – a skvelá kombinácia môže viesť k miestnosti, ktorá je elegantná, štýlová a moderná, to všetko kvôli niekoľkým štvorcom tkanín. Neexistujú žiadne prísne pravidlá týkajúce sa počtu vankúšov umiestnených na gauči; to často závisí od osobných preferencií. Nižšie ukážeme, ako dosiahnuť perfektný vzhľad s takým správnym počtom vankúšov na veľkosť a štýl pohovky.
Koľko vankúšov na dvojmiestnu pohovku?

Minimálny vzhľad funguje lepšie na dvojmiestnom gauči s odporúčaným počtom 2-4 vankúšov.
Šedá pohovka s vankúšikom a vzorovaným vankúšikom

Zobrazenie pár vankúšov na vašom 2-sedačkovej pohovke vám prináša výrazný vzhľad a je často obľúbený pre tých, ktorí uprednostňujú minimálny spôsob zdobenia. Vankúše môžu byť umiestnené na každom konci pohovky alebo mierne smerom k stredu. Môžete si vybrať rovnaké vankúše, aby ste udržali dekoráciu jednoduchú a elegantnú.

Nepárne čísla sú vždy ideálne pre moderný alebo eklektický vzhľad a 3 vankúše fungujú rovnako dobre na dvojmiestnom sedačke. Váš výber sa môže líšiť tvarom, farbou, textúrou a veľkosťou v závislosti od vašej chuti a štýlu. Pár blokujte farby s výraznými vzormi, aby ste udržali veci živé a zábavné.

Pokiaľ si prajete viac sedadiel na sedačke s dvomi sedadlami, potom sú 4 vankúše perfektné na pridanie väčšej hĺbky. Tie môžu byť usporiadané umiestnením troch vankúšov na jeden koniec – začínajúc väčším vankúšikom, potom o niečo menším a dokončiť ho s obdĺžnikovým vpredu – a jediným vankúšom na druhom ďaleko.

Alternatívne, pre 4 vankúše na 2-miestnej pohovke si môžete zvoliť dva páry identických vankúšov. Jeden pár vankúšov vo väčšej veľkosti a ďalší pár mierne menších vankúšov. Väčšie vankúše môžu byť v blokových farbách a menšie vankúše v nápadných detailoch.
Koľko vankúšov na trojpohovku?

Rozhodnutie o počte vankúšov, ktoré sa dajú na 3-miestnu pohovku, je o dosiahnutí správnej rovnováhy a odporúčané číslo je 3-6 vankúšov.
Neutrálna pohovka s vankúšmi v mäkkých blues a ružových

Ďalším hľadiskom je dať 3 vankúše na 3-miestnu pohovku. Tri vankúšiky je možné usporiadať rovnakým spôsobom ako na dvojmiestnom sedadle, na jednom konci sú 2 vankúše a na druhom konci jeden vankúš. Môžete sa rozhodnúť pre vankúše, ktoré zodpovedajú za vytvorenie jednoty alebo tie s rôznymi tvarmi a textúrami.