Koberce pre váš domov

Či už idete o kupovať koberec do novej miestnosti alebo nahradenie nejakého opotrebovaného alebo roztrúseného koberca, ktorý ste mali príliš dlho, je pravdepodobne čas získať informácie o tom, čo je vonku. Nákup nesprávneho koberca môže byť drahá chyba, takže sa zrolovať a čítať, keď ležíme na hromadách užitočných informácií.

Žiadne vlákno nie je najlepšie pre každého – najlepšia voľba koberca pre vás závisí od toho, kde to bude, kto ju bude používať, koľko návštevnosti dostane a veľkosť vášho rozpočtu.
Vlnitý koberec

Rovnako ako váš obľúbený skokan, vlnený koberec je teplý, luxusný a odolný. Je tiež všeobecne drahšie ako iné vlákna. Vlna je vhodná pre obytné priestory, kde je dôležitý vzhľad. Je to prirodzene odolná voči škvrnám tým, že odolá kvapalným únikom a ľahko uvoľňuje nečistoty, ale budete chcieť rýchlo vyčistiť škvrny. Lacnejšie koberce z vlny majú pravdepodobne pilulku.
Nylonový koberec

Nylon je tvrdé a odolné umelé vlákno. Je veľmi obľúbený pre koberce – je to lacnejšie ako vlna a niektoré dokonca vyzerajú tak dobre, ale s pridanou odolnosťou voči škvrnám. Nylonový koberec bude mať farbu proti čisteniu a slnečnému žiareniu a je ideálny pre použitie v oblastiach s vysokou dopravou pre rodiny s deťmi alebo domáce zvieratá.
Polypropylénový koberec

Polypropylén je syntetické vlákno, obľúbené, pretože je lacné, odolné voči vode a odolné. Často sa používa na prenájom nehnuteľností, garáže alebo herne. Avšak to vyzerá a je lacné – pretože to je.
zmesi

Vlhký a nylonový koberec môže poskytnúť výhody oboch, za nižšiu cenu ako čistý vlnený koberec.