Koberce a prehozy pre pohodlie v byte

Koberce sú široko používané v moderných interiéroch. Krásny moderný koberec slúži ako hlavná dekorácia celej miestnosti. Malé tapisérie sú zvyčajne určené na zdobenie miesta na sedenie. Úzke pruhované koberce sa používajú na ochranu pod gaučom alebo lavicou.

Koberec na podlahe nielen dokonale dopĺňa a dotvára dekoratívnu kompozíciu interiéru, ale zároveň vytvára v miestnosti útulnosť, izoluje podlahu, tlmí zvuky, ktoré človeka unavujú.

Na podlahu odporúčame koberce so zjednodušeným dvoj alebo trojfarebným geometrickým vzorom, pruhované, ale aj bez vzoru. Neodporúča sa umiestňovať zdobený koberec na podlahu s ozdobným linoleom. Na takúto podlahu je vhodný jednofarebný koberec. Farba kobercov sa berie v závislosti od všeobecnej farebnej schémy miestnosti.

V miestnostiach s aktívnou farebnou schémou (červené, žlté, zlaté, modré tóny) sú žiaduce koberce na stene a podlahe v pokojných pastelových farbách a v miestnostiach s tlmenou farebnou schémou (šedá, modrošedá, zelenošedá , okrové tóny) – lepšie svetlé koberce.

Aby ste dosiahli harmóniu v interiéri, mali by ste dbať na vzájomný súlad koberca a tapety na stene a podlahy. Ak má tapeta na stene svetlý a veľký vzor, tak na podlahe by mal byť svetlý, jednofarebný alebo s drobnými ozdobami. Pri položení koberca s veľkým vzorom a pestrými farbami na podlahu by všetky ostatné farebné prvky interiéru mali byť menej nápadné.

Profitovať z toho bude ako koberec na podlahu, tak aj celý interiér. Ak má koberec na podlahu veľký výrazný vzor, ​​ale je zdržanlivý vo farbe, je žiaduci svetlý koberec na stene, ale jeho vzor by nemal konkurovať vzoru koberca na podlahe. Na pokrytie postelí sa používajú, prehozy, ktoré sú dostupné v rôznych úžasných vzoroch.

Interiér spálne môže byť ozdobený prehozmi z ľahkej priehľadnej látky so širokým nadýchaným volánom alebo z hustejšej látky s volánom vo forme malých záhybov. Ak je prikrývka vyrobená z hustej tkaniny, ako je nábytok, nemali by sa vyrábať volány alebo volány. Takéto prehozy by mali mať jednoduchý tvar. Pri výbere prehozu by ste mali brať do úvahy farebné riešenie miestnosti a čalúnenie nábytku.