Industriálny štýl

Ako to všetko začalo

Nie je známe veľa o pôvode štýlu priemyselného dizajnu interiéru. Všeobecne sa predpokladá, že sa vyvinulo na začiatku dvadsiateho storočia. Do konca druhej priemyselnej revolúcie sa trend smerom k globalizácii stal ešte výraznejším. Západoeurópske továrne zatvorili a presunuli svoje operácie do krajín s nízkymi nákladmi. V dôsledku toho tieto voľné budovy trpeli zanedbaním.

Ale tieto rastliny boli dokonale vhodné na obytné účely. V priebehu času sa mestá stávali čoraz väčšími, čo viedlo k nedostatku priestoru. Transformácia starých priemyselných oblastí okolo mesta do obytných štvrtí bola logickým riešením.
Tehlové steny

Priemyselné podkrovia často poskytujú obrovský pocit priestoru.

Namiesto toho, aby skryli priemyselnú minulosť týchto budov, chceli architekti a obyvatelia zdôrazniť to. Hnedé steny, hrubé stropy a veľké sklenené okná sú dôkazom toho, že rastliny už predtým používali. V dôsledku toho je štýl priemyselného dizajnu interiéru plný charakteru.
Typické prvky priemyselných interiérov

Každý štýl interiéru má špecifické prvky. Škandinávsky dizajn zvyčajne uprednostňuje svetlé farby a prírodné materiály. Priemyselný interiér však vyzerá úplne inak.
Hrubé murované steny.

Nie sú potrebné kozmetické triky v štýle priemyselného interiéru. Vo väčšine prípadov je dôraz kladený na holé konštrukcie vrátane neupravených stien. Červené tehly dodávajú do interiéru farbu a vytvárajú “teplejšiu” a príjemnejšiu atmosféru.
Tehlové steny priemyselné

Nie je žiadna potreba žiadnej steny alebo tapety.

Hnedé múry

Môžete jednoducho zachytiť pohľad na Flos Aim v hornej časti fotografie.

Betónové alebo drevené podlahy

V priemyselnom interiéri často nevidíte dlaždice. Ľudia zvyčajne vyberajú betónové podlahy alebo betónové podlahové potery, ktoré fungujú pekne s nedokončeným vzhľadom tohto interiéru. Môžete si vybrať zo širokej škály farieb pre konkrétnu podlahu. Drevené podlahy tiež dobre fungujú v tomto štýle interiéru.
Betónová podlaha

Zvyčajne uvidíte betónové a drevené podlahy v tomto štýle interiérového dizajnu.

Otvorené stropy s nosníkmi a rúrkami

Priemyselný dizajn je pomerne lacný dizajn interiéru, pretože stropy sú tiež prázdne. Betónové stĺpy, oceľové nosníky a nosníky, ako aj ventilačné rúry nie sú skryté, ale sú zdôraznené. Strop je často namaľovaný čiernou, aby dodal zmysel pre hĺbku alebo mierne skrýva veci.
Otvorené stropy s nosníkmi a rúrkami

Nemusíte skrývať vodné potrubia alebo ventilačné potrubia.

Veľké oceľové okná

V súlade s priemyselnou minulosťou budov retro okná fungujú veľmi dobre v tomto type interiéru. Okná sú zvyčajne vyrobené z ocele a majú niekoľko menších tabúľ. Tieto továrenské okná sú často dosť veľké a nechajú sa veľa svetla.
Veľké okná

Otvorený plán

Priemyselný interiér je priestor. Preto je otvorená pôdorys, podobne ako v podkroví, dobrou voľbou. Na rozdelenie priestoru použite drevené obrazovky alebo skrinky.
Otvorený plán

Nie sú samostatné priestory, jeden veľký obývací priestor.

Tmavý nábytok

Kožená gauč funguje veľmi dobre v tomto štýle dizajnu. Ale tkanina vyzerá rovnako dobre. Majte na pamäti, že odvážne, pozoruhodné farby sú pre tento štýl nie. Šedé, často na tmavšej strane spektra, sú lepšou voľbou.