Fakty, ktoré ste nikdy nevedeli o posteľnej bielizni

Vedeli ste, že strávite 1/3 svojho života v posteli? Kvalita spánku môže ovplyvniť každú časť vášho dňa a noc neprerušeného spánku vás robí oveľa produktívnejšou osobou. Naopak, keď nespíte dobre, to je dôvodom: bolesti hlavy, zmeny pozornosti či podráždenosti.

Jedným zo základov pre skvelý spánok je vaša posteľ, periny a posteľná bielizeň.

Počet vlákien: Pokiaľ ide o posteľnú bielizeň, najdôležitejšia je kvalita vlákien, nie počet. Existuje mnoho druhov bavlny, ale je to dĺžka vlákna, ktoré diktuje kvalitu. Dlhšie je lepšie, preto hľadajte bavlnu s dlhým vláknom namiesto vysokého počtu vlákien.

Vyhnite sa listom označeným ako “bez vrások”, “ľahká starostlivosť” a “trvalý lis”. To znamená, že tkanina bola ošetrená formaldehydovou živicou, toxickou chemikáliou, ktorá sa nevyplachuje.

Výmena obliečky na vankúše je najjednoduchšia (a najefektívnejšia cesta) na osvieženie postelí. Odporúčame ich meniť  čo najčastejšie.

Aby ste sa vyhli vráskam, vezmite si posteľnú bielizeň zo sušičky, kým sú teplé a najmenšie vlhké a položte ich priamo na posteľ. Dosiahnete rovnaký účinok ako žehlenie.

Dajte si pozor na “organickú bavlnu.” Aj keď to znamená, že vlákna mohli byť pestované ekologicky, neznamená to, že tkanina bola spracovaná bez toxických chemikálií. Pozrite sa na certifikáty Oeko-Tex, ktorá je jedinou certifikáciou, ktorá zabezpečuje, že počas výrobného procesu nebudú pridané žiadne toxické chemikálie.

Operte  si posteľnú bielizeň v jemnom cykle chladnou vodou – horúce teploty rozkladajú vlákna a spôsobia rýchlejšie opotrebenie.