Ekologické podlahy

Veľa domácností sa snaží byť priateľská k životnému prostrediu. Ekologické materiály použité pri rekonštrukcii môžu mať viacero benefitov. Prvý sa týka zdravotných účinkov, ktoré majú ekologické materiály v našom dome. Druhý sa týka ochrany našej planéty ako takej.

Produkty, ako sú podlahy výrazne vplývajú na celkový vzhľad interiéru. Existuje viacero alternatív podláh, ktoré sú ekologické a šetrné voči životnému prostrediu.

 

Bambusová podlaha

Bambus je symbolom pre ekologické podlahy, ale nie všetko bambus je produkovaný ekologicky. Táto obria drevitá tráva rýchlo rastie, a od semena až po zber to trvá len päť rokov. Avšak kultivácia a spracovanie môžu viesť k ďalším problémom, od kvality, vzdialenosť, ktorou musí putovať od dodávateľa.

Koberce

Moderné koberce sú v mnohých ohľadoch ekologické. Koberce zachytávajú nečistoty, prach a iné alergény. Syntetické koberce môžu vyčistiť vzduch od mnohých nebezpečných látok.

Korok má niekoľko výhod z hľadiska životného prostredia. Rovnako ako bambus, je obnoviteľný. Korok je kôra olúpaná zo živého stromu, ktorý nie je poškodený, a stále rastie.

Linoleum

Predchodca environmentálne udržateľných podlahových krytín. Je vyrobený zo zmesi ľanového oleja, borovicových živíc. Je biologicky odbúrateľný, organický a hygienický. Na rozdiel od starých školských učební, môžu moderné linolea priniesť množstvo kreatívnych nápadov.