Drevené žaluzie

Žalúzie sú skvelým doplnkom k vášmu domu, ktorý má mnoho výhod vrátane skutočnosti, že rolety sú skvelým spôsobom, ako izolovať domáci znižovanie nákladov na energiu. Zabezpečujú vaše okná pred búrkami a zlomkami a vyzerajú skvele a môžu poskytnúť vášmu domu skutočný kontinentálny pocit. Existuje niekoľko spoločností, ktoré sa špecializujú na inštaláciu drevených žalúzií, ale ak ste nadšenec domácich potrieb a chcete, aby drevené žalúzie vytvorili vlastné. Rovnako ako pri každej práci s drevom, jedným z najcitlivejších etáp projektu je výber najvhodnejšieho dreva na použitie. Tento článok vám pomôže vybrať ten správny materiál pre váš projekt uzávierky.

borovica
Pine je hojnosť udržal náklady na používanie tohto mäkkého dreva pomerne nízke, čo je vynikajúca voľba, ak ste na napätom rozpočte. Pri výrobe žalúzií na inštaláciu na vonkajšej strane vášho domova je dôležité, aby ste používali žltú borovica, pretože ide o dúhovejší a odolnejšie drevo. Maľovanie dreva bude samozrejme ďalej zlepšovať jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom, ale ak nechcete, aby sa drevo stalo prirodzene, premenilo med zlaté farby.

Lime Drevo / Bass drevo / Drevo Linde
Existuje niekoľko druhov stromov v rodine “Tilia”, ktoré sú vhodné na spracovanie dreva, to, čo budete baliť získať, závisí od toho, kde ste. V Severnej Amerike budete mať možnosť získať Bass Wood a vo Veľkej Británii vápno, ktoré sa vo zvyšku Európy nazýva Linde. Všetky tieto trámy sú vhodnejšie pre interiérové ​​žalúzie, ktoré slúžia na udržanie priameho slnečného žiarenia mimo miestnosti. Vápno z dreva má malé zrno, ktoré zjednodušuje maľovanie, zvyčajne vyžaduje iba jeden kabát. Vápno je taktiež skvelé pre iné domáce zlepšenia, takže ak chcete, aby drevo vo vašom dome zodpovedalo vašim okenicam, mohlo by to byť spôsob, ako ísť.

Červený céder
Zaujímavá kvalita červeného cédru spočíva v tom, že prirodzene odpudzuje hmyz, čo môže byť v letných mesiacoch fantastickým prínosom. Červený céder je tiež dlhodobé drevo, jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom znamená, že ak sa riadne postará o to, môže trvať desaťročia ako vonkajšia uzávierka a dlhšia, keď je namontovaná do interiéru. Červený céder je tiež len krásne drevo s veľkolepým zrnom a farbou.

Drevo Phoenix
Ak ste naozaj po niektorých dubových uzávierkach, ale váš rozpočet sa na ňu netýka, phoenix drevo zdieľa mnohé vlastnosti anglického dubu, ale je oveľa cenovo dostupnejšie. Je to skvelá voľba pre väčšie okná alebo okenné okná, najmä na starších budovách, kde by drevo ako dub doslova vyhovovalo štýlu. Ďalšou výhodou dreva Phoenix je to, že je to nehorľavé, takže dvere a okenice z tohto dreva môžu skutočne spomaliť oheň nadol.

Vyrábané drevo
Nebuďte príliš rýchlo vylúčiť vyrábané drevo ako MDF, v skutočnosti majú veľa výhod oproti prírodným drevom. Sú lacnejšie ako prírodné drevo a tiež je s nimi oveľa jednoduchšie pracovať. Jedným z prvkov, ktoré prispievajú k ľahkému použitiu, je, že vyrábané drevo sa predáva podľa ich veľkosti pri predaji, zatiaľ čo prirodzené drevo sa pred sušením predáva podľa ich veľkosti; proces pomalého vysušovania prírodného dreva v peci výrazne znižuje ich veľkosť, takže môže byť ťažké vypracovať presne to, aké veľkosti a kvantity potrebujete pre váš projekt uzáveru. Pri dlhších životoch uzáverov zvážte žalúzie vyrobené z upraveného acetylovaného dreva, ako sú produkty, ktoré ponúka spoločnosť Accoya.