Dekoračné štýly 3. časť

9. Francúzska krajina

Teplé, zemité farby poukazujú na francúzsky štýl dizajnu krajiny, rovnako ako opotrebované a okrasné drevené vybavenie. Štýl má zastrešujúcu inšpiráciu farmy.

Francúzsky dizajn krajiny môže obsahovať mäkké a teplé tóny červenej, žltej alebo zlatej a prírodných materiálov ako kameň a tehla. Francúzsky dizajn krajiny môže zahŕňať kolekcie ozdobených porcelánových riadov a ťažkého plátna a posteľných krytín.


10. Český

Bohemian je populárny štýl pre domáce dizajn a módu. Odráža bezstarostný životný štýl s malými pravidlami, s výnimkou toho, aby ste dodržali túžbu svojho srdca.

Domy v Českej republike môžu zahŕňať starožitný nábytok a svietidlá, textil a koberce inšpirované svetom, zobrazovanie zbierok a predmety nachádzajúce sa v rôznych zdrojoch, vrátane blších trhov a počas svojich ciest.

Nie je nezvyčajné spoznať podlahové vankúše a pohodlné priestory na posedenie pri vstavaní bohémského štýlu. Tento eklektický štýl môže obsahovať ultra-glamový lustr spárovaný s dobre opotrebovaným kobercom a stoličkou v polovici storočia. V českom štýle je tu laissez-faire postoj, kde niečo ide tak dlho, ako ho milujete.


11. Rustikálny

Rustikálny dizajn je čerpaný z prirodzenej inšpirácie, s použitím surových a často nedokončených prvkov vrátane dreva a kameňa.

Rustikálny dizajn môže obsahovať doplnky z vonkajšieho prostredia s teplo emitujúcim z dizajnu a architektonických detailov, ktoré môžu zahŕňať prvky ako klenuté stropy zdobené drevenými trámy alebo rekultivované drevené podlahy.

Mnohé vzory teraz integrujú rustikálny dizajn s modernejším nábytkom a príslušenstvom.

12. Shabby Chic

Ošúchaný elegantný štýl je vintage-inspirovaný, ale v porovnaní s českými a inými štýlmi má sklon byť viac ženský, jemný a jemný.

Ošúchané elegantné zariadenie je často buď nútené, alebo sa tak objavuje; farba má tendenciu mať starožitné povrchy. Farebné palety Shabby Chic obsahujú biele, krémové a pastely. Zariadenie na osvetlenie svetla a závesy na stenu môžu byť ozdobené a pokračovať v ženskej atmosfére ošúchaného elegantného dizajnu.
13. Hollywood Glam

Tiež označované ako Hollywood Regency, Hollywood Glam je dizajnový štýl, ktorý má tendenciu byť luxusný, nadčasový a opulentný. Je to dramatický dizajnový štýl, dokonalý pre majiteľa domu, ktorý má rád vyhlásenie.

Tento dizajnový štýl môže obsahovať niektoré prvky viktoriánskeho dizajnu, vrátane plyšového, zamatového nábytku, stiftov a starožitností. Farebné palety sú obzvlášť tučné – myslite na fialové, červené a tyrkysové.


14. Pobrežné / Hamptons

Pobrežný štýl nazývaný aj štýlom Hamptons, pochádza z kultovej oblasti USA. Spoločné funkcie zahŕňajú ľahké, vzdušné palety farieb s chladnými neutrálnymi odtieňmi spárovanými s modrými a zelenými farbami. Nábytok je často biela alebo béžová. Miestnosť môže obsahovať prvky dreva a príslušenstvo je často inšpirované morom.