Dekoračné štýly 2. časť

5. Moderné stredné storočie

Moderná polovica storočia je návratom do štýlu dizajnu v polovici 20. storočia – predovšetkým v 50. a 60. rokoch. V modernom dizajne v polovici storočia existuje retro nostalgia a niektoré prvky minimalizmu. Funkciou alebo „bezstarostným“ bola hlavná téma pre dizajn v polovici storočia. Dôraz je kladený na formáty, ktoré sú roztrhané, prírodné alebo organické tvary, ako je „vajcovité“ kreslo, ľahko použiteľné moderné návrhy a jednoduché výrobné postupy. Ľahko dopĺňa akýkoľvek interiér a pomáha pri bezproblémovom prechode z interiéru do exteriéru.


6. Škandinávsky

Škandinávsky dizajn sa vzdáva poctu jednoduchosti života, ktorá sa prejavuje v severských krajinách. Škandinávsky dizajn nábytku sa často cíti ako umelecké dielo, aj keď je jednoduché a podhodnotené. V nábytku je funkčnosť spolu s niektorými zaujímavými líniami, z ktorých mnohé majú sochársky vplyv.

Ďalšie spoločné charakteristiky zahŕňajú celobiele farebné palety a zabudovanie prírodných prvkov, ako sú tvarované lisované drevo, svetlé plasty a smaltovaný hliník, oceľ a široká dlažba. Ak sa objavujú farby, často to pochádza z použitia umenia, prirodzených vlákien hodí alebo kožušiny, alebo jeden kus nábytku.

Priestranné, prirodzené osvetlenie, menej príslušenstva a funkčný nábytok charakterizuje škandinávske návrhy.

7. Tradičné

Tradičný dizajnový štýl ponúka klasické detaily, luxusné nábytok a množstvo doplnkov. Je zakorenená v európskej citlivosti.

Tradičné domy často obsahujú tmavé, dokončené drevo, bohaté farebné farebné palety a rôzne textúry a zakrivené čiary. Nábytok má komplikované a zdobené detaily a tkaniny, ako je zamat, hodváb a brokát, ktoré môžu obsahovať rôzne vzory a textúry.

V rámci väčšiny tradičných návrhov je hĺbka, vrstvenie a rozmer.


8. Prechodné

Prechodný je veľmi populárny štýl, pretože si požičiava z tradičného i moderného dizajnu, aby uľahčil priestor, ktorý nie je „príliš veľa“, pokiaľ ide o jeden alebo druhý štýl. Je tu pocit rovnováhy, ktorá je príťažlivá a neočakávaná.

Prechodný dizajn môže obsahovať moderné materiály, ako napríklad oceľ a sklo, a potom ich spojiť s plyšovým nábytkom.

Prechodný dizajn zahŕňa aj relatívne neutrálne farebné palety, ktoré vytvárajú upokojujúci a uvoľnený priestor, ktorý dokáže pocítiť ako elegantný a elegantný, tak aj teplý a príjemný.