Dekoračné štýly 1 časť.

Moderné, priemyselné, … a zoznam pokračuje. Významnou výzvou, ktorej čelia mnohí naši klienti, je nedostatok chápania alebo slovnej zásoby na opis a definovanie ich osobného štýlu interiérového dizajnu. S množstvom unikátnych štýlov dizajnu môže byť skľučujúce rozlúštiť, ktorý štýl bude najlepšie pracovať pre vás. Niektorí majú tiež kombináciu prvkov viacerých štýlov, aby vytvorili svoj ideálny vzhľad.

Skvelým východiskovým bodom pre návrh interiérového projektu je naučiť sa trochu o každom štýle a o tom, ako sa navzájom líšia.
1. Moderné

Moderný je široký konštrukčný pojem, ktorý sa obvykle vzťahuje na dom s čistými, ostrými čiarami, jednoduchou farebnou paletou a použitím materiálov, ktoré môžu obsahovať kovy, sklo a oceľ.

Moderný dizajn využíva pocit jednoduchosti v každom prvku, vrátane nábytku. Slovo, ktoré sa bežne používa na popísanie moderného štýlu, je elegantné a nie je tu veľa neporiadku alebo príslušenstva, ktoré by boli spojené s moderným štýlom.

Moderný domov
2. Súčasné

Moderné a súčasné sú dva štýly, ktoré sa často používajú zameniteľne. Súčasný je iný ako moderný, pretože opisuje dizajn založený na tu a teraz.

Hlavným rozdielom, ktorý oddeľuje moderný a súčasný dizajnový štýl, je, že moderná je striktná interpretácia dizajnu, ktorá sa začala v 20. storočí. Na druhej strane súčasná je viac tekutá a môže znamenať pocit meny s menšou priľnavosťou k určitému štýlu. Napríklad súčasný štýl môže zahŕňať zakrivené čiary, zatiaľ čo moderný dizajn nie. Môžete sa obrátiť na článok moderný vs súčasný článok pre viac informácií.

Otvorený plán dekorácie v spálni
3. Minimalistické

Minimalistická koncepcia je populárna v Austrálii. Zohľadňuje pojmy moderného dizajnu a ďalej ich zjednodušuje.

Farebné palety sú neutrálne a vzdušné; vybavenie je jednoduché a racionálne a nič nie je nadmerné alebo okázalé v príslušenstve alebo výzdobe.

Minimalizmus je nakoniec definovaný zmyslom pre funkčnosť a ultračistými líniami.

4. priemyselné

Priemyselný štýl, ako to naznačuje názov, čerpá inšpiráciu zo skladu alebo mestského podkrovia.

V mnohých prvkoch je pocit nedokončenej hrubosti a nie je nezvyčajné vidieť ohrozené tehly, potrubie a drevo. Kultúrny dom s motívom priemyselného dizajnu by bol zrekonštruovaným podkrovím z bývalej priemyselnej budovy.

Myslite na vysoké stropy, staré drevo a visiace kovové svietidlá s riedkym funkčným nábytkom. Môže sa stať jedno alebo dve abstraktné umelecké diela alebo fotografie s cieľom pridať pomlčku farby do inak neutrálnej farebnej schémy odvodenej z primárnych materiálov z dreva a kovov.