Čo je potrebné vedieť pred zakúpením deky

Nakupujete deku? Môžete jednoducho hľadať niečo, čo je mäkké a teplé, ale rýchlo zistíte, že existuje obrovský výber prikrývok, ktoré zodpovedajú týmto základným kritériám. Upresnite svoje voľby pomocou tohto zoznamu siedmich musí vedieť fakty.
Fakt č. 1: Deky a hody nie sú to isté

Prikrývka je posteľná bielizeň. Hádzať, na druhej strane, je považovaný za domorodý dekor. Nedá sa povedať rozdiel medzi týmito dvoma? Skontrolujte veľkosť. Hody sú rozdelené podľa dĺžky a šírky; prikrývky sa zvyčajne dodávajú ako dvojčatá, plná / kráľovná alebo kráľovská veľkosť (aj keď môžu mať aj špecifické merania uvedené na ich značkách).

Tieto dva sa tiež líšia, pokiaľ ide o dizajn. Hody sú vyrobené s niekoľkými zvonmi a píšťaly (strapce, vzory), aby váš dekor pop. Zatiaľ čo prikrývky, ktoré trávia väčšinu času skryté pod vaším uterákom, sú vytvorené s ohľadom na funkčnosť a jednoduchosť.
Fakt č. 2: Rozmery

Rovnako ako väčšina ostatných postelí, prikrývky sú v základnej veľkosti postelí. Nechcete vybrať ten, ktorý je príliš malý alebo príliš veľký. Takže skôr ako pôjdete nakupovať, vedzte, či je vaša posteľ dvojlôžková, dvojlôžková XL, plná / kráľovná, kráľ  posteľ. Zatiaľ čo prikrývky typu “queen size” sú zvyčajne v rozmedzí 90 “až 90”, v závislosti od výrobcu sa môžu nachádzať verzie, ktoré sú trochu väčšie alebo menšie.
Fakt č. 3: Nie všetky deky poskytujú rovnakú veľkosť tepla

To je dobrá vec. Nechcete sa skĺznuť pod rohožovou prikrývkou (príliš teplo) uprostred leta a naopak v zime zimy by mala byť prikrývka z egyptskej bavlny (príliš ľahká). Vyberte si sezónne vhodné prikrývky – ľahké bavlnené a bavlnené / polyesterové zmesi v teplejších mesiacoch a fleece, vlna, pletené alebo spodné prikrývky, keď je chladné.
Skutočnosť č. 4: Nie všetky deky sa dajú umývať v práčke

Podivné, ale pravdivé, niektoré prikrývky sú iba suché. Ak nechcete vykonať výlet do čistiarní, uistite sa, že značka uvádza, že ju môžete umývať v umývačke.
Skutočnosť č. 5: Elektrické deky sú bezpečné a majú nízku údržbu

Ak máte radi teplá a horká posteľ, zvážte elektrickú deku. Väčšina aktuálnych možností má automatické vypnutie pre bezpečnosť a je pohodlne umývať v práčke. Niektoré diaľkové ovládače majú po určitej dobe 10 nastavení, nastavenie predhrievania a automatické vypnutie.
Skutočnosť č. 6: Vlhkotlačové tkaniny udržujú teplo a suchu

Prikrývky vyrobené z prírodných vlákien, ako je bavlna, vlna a hodvábna knôtová vlhkosť od tela lepšie ako ich syntetické náprotivky. Takže zostanete teplé a útulné, neprehrejete.