Čo je minimalistický dizajn?

Minimalistický dizajn, minimalistický dizajnový štýl môže byť takmer považovaný za odnož moderného dizajnového štýlu: a v mnohých ohľadoch aj je. Ale vďaka čomu spadá minimalizmus do svojej vlastnej kategórie, sú vlastné súbory pravidiel a usmernenia.

Minimalistický dizajn, vskutku, príslovie „menej je niekedy viac“ bolo skutočne vytvorené pri tomto estetickom dizajne. Zatiaľ čo súčasný štýl môže byť menej alebo viac a dokonca zahŕňať všetky zázraky, ktoré módny dizajnový štýl ponúka, minimalistický prístup bude vždy v porovnaní vyzerať prostejšie; hoci v žiadnom prípade nie menej dizajnovo.

Aké sú prvky minimalistického dizajnu?

Kľúčovým prvkom, ktorý je skutočným usmernením pre minimalistický dizajnový štýl, je vynechať časti vyniknúť samostatne. Môžete to dosiahnuť výberom vysokokvalitného krásneho materiálu a v podstate ho len nechať hovoriť sám za seba. Nie je potrebné pridať žiadne umelecké diela, stredobody pozornosti, atď. Len to nechať tak.

Ďalším kľúčovým prvkom je nechať jeden – a opakujem, jeden – kus nábytku vyniknúť, zatiaľ čo zvyšok zmizne v pozadí. Myslite na niečo odvážne, ako je červená, oranžová a žltá pre vyčnievajúci kus. Potom myslite na jednofarebné – šedé, čierne a biele – ako pozadie. Oko automaticky pritiahne to, čo vyniká, a do dizajnu vašej izby pridá estetické dielo.

Okrem toho, takmer všetci by sme si mali byť vedomí tohto zásadného minimalistického prvku: otvoreného priestoru. Najväčším usmernením k minimalistickému prístupu je použitie samotného plánu domu ako ozdoby. Udržiavaním priestoru otvoreného a prehľadného dávame zmysel každému kusu nábytku alebo dekorácie v našom minimalistickom dome.

A keď už hovoríme o dekoráciách, tie by mali byť udržiavané na minime. Minimalistický prístup nie je vyzdobený a zjednodušený. Toto nie je Zámok Versailles, ak je to niečo, tak presný opak. S ohľadom na to je to vlastne podobné tomu extravagantnému paláci. Použitím prirodzeného priestoru a dizajnu miestnosti, minimalistický prístup stále vyzdvihuje krásu svojho okolia: len, v oveľa jemnejšej podobe, ako spomínaný palác.

Na záver, jednoduchosť je kľúčom k tomuto dizajnovému štýlu, v žiadnom prípade nemusí byť bez dekorácie. V skutočnosti, pridanie zdôraznení – ako napríklad už spomínaného vyčnievajúceho kusu – môže pomôcť priviesť váš minimalistický nábytok k životu bez toho, aby úplne bočil od dizajnu. Uvažujte nad tenkou mnohofarebnou čiarou na stene, napodobňujúcu umelecký kúsok alebo čistú vázu s kvetinovou výzdobou na vašom hlavnom stole. Hoci ozdoby sú typicky prísne zakázané, zdôraznenie alebo dva sú v tomto štýle dokonale povolené.

Akému typu osoby by sa páčil minimalistický dizajn?

Dalo by sa povedať, že tomu, kto uprednostňuje jednoduchosť a rád by vyzdvihol dizajn miesta, namiesto toho, aby si vytváral svoj sám, by sa tento dizajnový štýl páčil, ale minimalizmus nie je len pre takého človeka.

Ako už bolo spomenuté, minimalistický štýl je jedinečný, vzhľadom na to, že vyzdvihuje celú miestnosť, namiesto toho, aby sa sústredil len na konkrétny kus alebo dva. A aj keď existujú zdôraznenia a vyčnievajúce prvky, ich jediná činnosť je taká, že spájajú celú miestnosť. Preto tento štýl nie je len pre niekoho, kto preferuje jednoduchosť, ale aj pre človeka, ktorý je premyslený a chce, aby mal každý kúsok význam: pre tento dizajnový štýl je možné použiť celkovo len veľmi málo kusov, takže každý jeden musí stáť za to.