Čo ešte potrebujete vedieť o kúpe koberca?

Odporúčame profesionálne čistenie kobercov raz ročne – pravá farba a hromada môžu pomôcť skryť nečistoty a škvrny medzi upratovaním.
Zníženie farby kobercov

Ľahšie farby sú skvelé pre malé miestnosti, pretože sa zdajú byť väčšie, ale ukážky škvrny budú ľahšie ako tmavšie odtiene.

Štipľavé koberce so svetlými a tmavšími vláknami zamaskujú škvrny a vlákna – WIN! Ale potom si niektorí ľudia myslia, že vždy vyzerajú špinavo, aj keď sú čisté. Povzdych.

Ak sa pozeráte na farby online, nezabudnite, že v reálnom živote môžu vyzerať úplne inak.
Hromada: rez alebo slučka?

Loop koberec má jednotlivé vlákna priadze vytiahnuté dvakrát cez podklad koberca vytvoriť malú slučku. Má ležérny vzhľad, skryje stopy lepšie a je vhodný pre vysoké dopravné priestory, najmä kratšie slučky.
V kobercoch s rezanými vlasmi sa slučky odrežú na vrch, pričom chumáče priadze, ktoré stoja rovno nahor. Má oveľa luxusnejší formálny vzhľad než slučková hromada, ale má tendenciu zobrazovať svetlé a tmavé oblasti vrátane stop a vysávačov – čo nie je v katalógoch!

Niektoré koberce majú kombináciu rezaných a slučkových priadzí a môžu vytvárať sochárske efekty, ako sú štvorce a víry, čo je dobré na ukrytie nečistôt a stop.
V obchode

Keď príde čas na zasiahnutie obchodu s kobercami, je potrebné skontrolovať niektoré veci, aby ste sa ubezpečili, že váš koberec je na výber.
Hustota

Hustota sa vzťahuje na množstvo vlasovej priadze v koberci a na to, ako sú medzi sebou navzájom trsy. Skontrolujte hustotu ohnutím vzorky koberca v tvare U s chumáčkami smerom von. Menej kobercov, ktoré vidíte, je hustší koberec. Zvyčajne je to hustejšie, tým lepšie.
Trvanlivosť: vyhľadajte štítok

Hustota je súčasťou príbehu o trvanlivosti – prispieva aj kvalita vlákna a konštrukcie, čo môže byť pre priemerného hráča ťažké zistiť.

Koberce nesú zo šiestich kategórií hviezdy na obytné účely (štyri pre komerčné alebo zmluvné využitie), čo dokazuje, ako dobre funguje pri nezávislých testoch opotrebenia a výkonu. Štítok tiež uvádza, či sa má používať v oblastiach s ľahkým, stredným, ťažkým alebo veľmi ťažkým prevádzkou. Získajte náročné hodnotenie pre oblasti s vysokou dopravou, ako sú schody, chodby, vstupné priestory, detská herňa, dráha medzi pohovkou a chladničkou …
Skúste pred zakúpením

Osvetlenie a okolité farby a materiály ovplyvnia, ako váš koberec vyzerá vo vašej domácnosti. Vezmite vzorky domov a skontrolujte ich v každej izbe za rôznych svetelných podmienok – prirodzené denné svetlo, umelé osvetlenie, sviečky, disko svetla … alebo akékoľvek iné osvetlenie, ktoré používate.
podložka

Podložka môže pomôcť vášmu koberci vydržať dlhšie, absorbovať zvuk, zakryť malé hrbole a otvory v podlahe a poskytnúť izoláciu. Vyberte si to, keď si kúpite koberec.

Pravdepodobne si vyberiete medzi spodnou vrstvou peny a gumovou podložkou. Podložia sa líšia v kvalite, takže sa postavte na to, aby ste otestovali, že je pevné, ale pohodlné – nemali by ste cítiť podlahu s pätou vašej topánky.
inštalácia

Bude pravdepodobne lacnejšie dostať koberec nainštalovaný spoločnosťou, od ktorej si ho kúpite. Uistite sa, že získate plne rozpisované cenové ponuky – väčšina citátov od maloobchodníkov bude obsahovať podložku a inštaláciu, ale nie vždy zahŕňať presun nábytku.