Čistíme kuchyňu

Ako čistiť kuchynské skrinky

Keď upratujete dom, jedna oblasť, ktorá sa prehliada najviac, je kuchynská skrinka. Keď máte hromadu bielizne, umývadlo plné riadu a pár kusov nábytku pokrytých petovými vlasmi, vaše skrinky sú pravdepodobne posledná vec na vašej mysli.
Kuchyňa je však jednou z najpoužívanejších obytných priestorov v rodinnej domácnosti a kuchynské skrinky môžu byť rýchlo pokryté vrstvou mastnoty, nečistôt a špiny z neustáleho používania a varenia. Ak viete, ako čistiť kuchynské skrinky, Maid Brigade zostavila niekoľko našich obľúbených prírodných metód na riešenie nahromadenia mastnoty a špiny na vašich drevených skrinkách. Odporúčame s nimi experimentovať, aby ste zistili, čo najlepšie vyčistite vaše kuchynské skrinky.
Ochrana vašich skriniek

Rovnako ako pri všetkých metódach čistenia, uistite sa, že ste tieto riešenia vyskúšali mimo priestoru svojich skriniek a počkajte niekoľko hodín, aby ste sa uistili, že nemajú negatívny vplyv na vaše povrchy. Tu sú tri z metód, ktoré sme zistili ako ideálne na čistenie kuchynských skriniek:
Prací prostriedok a voda

Vytvorte čistiaci roztok s použitím čistiaceho prostriedku na umývanie bielizne alebo tuku a vody. Zmiešajte 1 šálku čistiaceho prostriedku na každé 2 šálky teplej vody. Použite na svoje skrine pomocou čistého handričku alebo mäkkej špongie. Vyčistite skrinky, pričom dbajte na to, aby ste nepoškodili alebo nepoškriabali povrch. Opláchnite vodou, aby ste odstránili zvyšky mydla a vysušte. Ak máte filmové skrinky alebo tam je vrstva mastnoty, toto riešenie by mohlo byť pre vás.
Ocot a voda

Na odstránenie lepivého filmu na exteriéri skrine použite riedenie octu a vody. Skrinky vypláchnite čistou vodou, aby ste odstránili zvyšky. Táto metóda môže byť obzvlášť účinná pre povrchy z nerezovej ocele.