Čistenie stien

Udržujte čerstvý maľovaný pohľad na vaše steny tím, že ich budete držať bez prachu a škvŕn. Navyše, preventivna údržba znamená menej času stráveného drhnutím neskôr.

Vákuové steny s mäkkým štetcom. Potom použite tkaninu pokrytú metlou alebo mopom (na dosiahnutie najlepších výsledkov rozprašujte prachový prostriedok) alebo použite elektrostatickú utierku. Odstráňte odtlačky prstov a iné značky skôr ako sa objavia. Nepoužívajte nadmerné množstvo vody.
Steny maľované latexovou farbou

Umyte steny lakované latexovým náterom teplou vodou a neabrazívnym univerzálnym čistiacim prostriedkom. Namočte do vody čistú špongiu a potom ju vysušte. Jemne potiahnite stenu. Venujte zvláštnu pozornosť oblastiam, ktoré sa často dotýkajú – napríklad okolo kľučiek a svetiel. Opláchnite druhou špongiou a čistou vodou. Dávajte pozor, aby ste nepoškodili miesta okolo zásuviek, svietidiel, telefónnych konektorov a iných elektrických pripojení. Keď sa tieto miesta stanú nevyhnutnými, vypnite elektrickú energiu na skrinke.

Pokiaľ ide o tvrdé miesta, ako sú odtlačky prstov, novinové šmuhy alebo šupky, urobte pastu sódy a vody na pečenie a pretrepte oblasť pomocou neabrazívnej podložky. Ak čistiaci prostriedok neodstraňuje špinu alebo škvrny na lakovanom dreve, vyčisti drevo handrou navlhčenou v alkohole.
Steny maľované farbou na báze oleja

Umyte steny namaľovaným farbením na báze oleja rovnakým spôsobom, nahradením roztoku čistiaceho prostriedku (pozri nižšie) pre čistiaci prostriedok alebo bielu octovú zmes. Vyčistite hubu alebo handričku, až kým nie je len mierne vlhká. Steny namaľované textúry, ako sú tie, ktoré sú vybavené povrchovou úpravou, môžu byť zberačmi prachu a môžu vyžadovať hlbšie čistenie. Pridajte 1 oz boraxu na každú vodu na čistenie steny.
Príjem na všestranné riešenie čistiaceho prostriedku

Zmiešajte 1 čajovú lyžičku tekutého čistiaceho prostriedku na kvartu teplej vody.
Pridajte 1/4 čajovej lyžičky bieleho octu.
Roztok nechajte sedieť na škvrne 10 minút pred pretlačovaním