Čistenie podlahy v domácnosti

udržanie čistých podlah je určite dobrá a niektoré typy podlaží sa dá ľahšie postarať o niečo iné. Preto zdieľame niektoré z našich najlepších tipov na čistenie zelene. Laminátové podlahy sa ľahko čistia jednoduchými technikami, zatiaľ čo mramor a dlaždice vyžadujú trochu viac TLC. Takže, ak sa zaujímate o najlepší spôsob čistenia vašich podláh, ste na správnom mieste.
tvrdé drevo
Podlahy z tvrdého dreva sú krásne a trvácne, najmä ak si uvedomujú druh starostlivosti, ktorú si zaslúžia. Pravidelné čistenie a údržba v kombinácii s príležitostným opätovným potiahnutím každých niekoľko rokov zabezpečí, že vaše podlahy z tvrdého dreva budú trvať celý život. Počas vyčistenia použite čo najmenej tekutiny a často vyčistite mop. Pri čistení tvrdých drevín doporučujeme vyčistiť podlahu pomocou zmesi vody a octu, po ktorej nasleduje opláchnutie teplou vodou a vysušenie podlahy, aby sa odstránila prebytočná vlhkosť.
dlaždice
Dlaždice podlahy sú krásne a odolné, ale niekedy môžu byť bolesťou na čistenie. Spálenie medzi vašimi dlaždicami sa môže držať tvrdých škvŕn. Najprv vyčistite dlaždicové podlahy, vyčistite oblasť a odstráňte povrchovú nečistotu. Rovnaká časť zmesi horúcej vody a octu funguje dobre pre dlaždice. Ak potrebujete riešiť škvrny na maltu, odporúčame použiť rovnaké riešenie a čistenie medzi dlažbou a pevnou kefou na zuby. Keď je vaša podlaha čistá, opláchnite ju čistou vodou a vyčistite mop rovnako, ako môžete, aby ste odstránili vlhkosť z vašej dlaždice.
mramor

Mramorové podlahy sú náročnejšie ako dlaždice alebo tvrdé drevo. Mramor sa ľahko poškriabe, preto je dôležité správne vyčistiť. Aby ste zabránili poškriabaniu a otupeniu mramorového lesku, vyhnite sa kyslým čistiacim prostriedkom vrátane octu. Odporúčame vysoko zriedenú zmes amoniaku a vody (1/2 šálky amoniaku na jeden galón vody). Po vyčistení vysušte podlahu pomocou mäkkého uteráka, aby ste zabránili vlhkosti absorbujúcej mramor.
laminát
Laminátové podlahy sú celkom odolné a ľahko sa čistí. Odporúčame, aby ste si pravidelne zametali alebo sušili, aby ste ich udržali v dobrom stave. Keď je čas vyčistiť laminát, najbezpečnejší spôsob čistenia je s horúcou vodou, pretože laminát prichádza v rôznych odrodách, z ktorých niektoré sú citlivé na mydlá a kyslé čistiace prostriedky. Použite špongiu a vyčistite ju tak, aby bol mop vlhký. Pokračujte v dôkladnom čistení a vysušte oblasť mikrovlákno alebo handričku. Môžete tiež zvážiť použitie octu alebo roztoku mydla s mop s, ale uistite sa, že viete, aký druh laminátu máte a ako sa starať o to.