Čistenie koberca

Každý dom je náchylný na príležitostnú škvrnu kávy alebo škvrny topánky. Je to nevyhnutné. Ale je to všetko o tom, ako sa zaobchádzať s škvrnou potom, čo je dôležité.

1. Vezmite dve prázdne sprejové fľaše a naplňte ju studenou vodou. V druhej zmiešajte 1/4 čajovej lyžičky jemnej umývacieho prostriedku, ako je mydlo na umývanie riadu a 1 šálka teplej vody.

2. Rozprašujte roztok čistiaceho prostriedku na absorpčnú handričku (nie na koberec – nechcete ho príliš vlhčiť) a na mieste ničiť. Keď sa škvrna rozpustí, odstráňte čistou časťou látky. Pokračujte v nanášaní a odstraňovaní škvŕn tak dlho, kým farba nezmizne.

3. Natierajte inú tkaninu studenou vodou a použite ju na opláchnutie roztoku čistiaceho prostriedku z koberca, potom opäť odstráňte suchou handričkou.

4. Prilepte hromadu papierových uterákov na miesto a na vrchu položte ťažký hrniec. “V noci, uteráky budú absorbovať akékoľvek zvyškové škvrny hlboko v koberci. Ráno si vlákna praskajte prstami a nechajte sa vyschnúť na vzduchu,” hovorí Forte.

5. Ak škvrna zostáva, skúste cielenejší prístup založený na škvrne, s ktorou sa zaoberáte. Máme rady pre najhoršie škvrny (ako rúž a farbu) tu.

Ako udržať váš koberec

Nechajte špinu vonku

Skúste zaviesť pravidlo bez obuvi. Odkladajte papuče alebo žabky vedľa stojanu na topánky v blízkosti dverí a povzbudzujte členov rodiny, aby prepínač uvnú. Zachyťte metlu v skrini v blízkosti vchodu, aby ste zhromaždili nečistoty predtým, než sa dostane do rohoží a položte si rohože mimo vaše dvere tak, aby ste si mohli otrieť nohy predtým, ako vstúpite dovnútra.
De-zrnité rohože

Vnútorné prefabrikáty dokážu zastaviť nečistoty len vo vnútri a na koberec, ak sú čisté. Ak to umožňuje značka starostlivosti, môžete posunúť rohože do umývačky a sušičky a používať jemný cyklus na teplom a suchom bubne. V opačnom prípade použite vákuum. Prejdite cez prednú časť rohože, otočte ho a potom podtlaku chrbta, a to aj v prípade, že je to gumová alebo plastová (čím sa uvolní akékoľvek vložené nečistoty). Potom znovu podložku opláchnite a vysajte prach, ktorý vyšiel. Ak chcete rýchlo obnoviť, vezmite rohož vonku na dobré pretrepávanie, potláčajte ho rukami alebo hokejkou niekoľkokrát na každej strane.