Bývajte podľa Feng shui

Bývať podľa feng shui je pokojné, príjemné a v tomto prostredí môžete príjemne relaxovať. Pkiaľ má obývacia izba vhodné tvary, malo by sa vám dostať príjemnej energie.

Usporiadanie nábytku

Treba začať najväčšími kusmi – teda zväčša pohovkami. Prioritou by malo byť umiestnenie pohovky za pevnú stenu. V opačnom prípade nebudete mať v priestore žiadnu oporu. Menšie sedacie súpravy môžu byť napríklad pod oknom, avšak hlavná sedacia súprava by mala byť vždy pri pevnom múre.
Je potrebné sa uistiť, či vidíte dvere. Ak máte dvere za sebou, potom to pôsobí tak, že vám môže uniknúť životná príležitosť. Môžete však napríklad šikovne umiestniť zrkadlo a dvere tak uvidíte.

Je tiež potrebné vyhnúť sa sedeniu pod nosníkmi. To by mohlo viesť k finančným stratám, bolestiam hlavy, migréne a ďalším zdravotným problémom.

Vyhnite sa pohovkám v tvare L – tie sa podobajú jedovatému šípu.

Akvárium

Akvárium v feng shui obývacej izbe môže byť zdrojom zábavy a relaxácie. Môžete sedieť a pozerať sa, ako iný svet ožíva priamo pred vašími očami. Ale viete o tom, že ak umiestnite akvárium v juhovýchodnej časti vašej obývacej izby bude toto priťahovať bohatsvo a hojnosť vo vašej domácnosti?

Je dobré aby malo akvárium štvorcový alebo obdĺžnikový tvar.

Vodná fontána

Fontána sa stane kontaktným miestov pre vašu pozornosť. Kto by nereagoval na zvuk tečúcej vody v kaskáde? Je to príjemný zvuk pre uši, rovnako však tento zvuk pôsobí relaxačne na vyčerpané nervy. Fontánu je vhodné umiestniť do severnej časti bytu.

Zrkadlo

Pekné zrkadlo môže byť samo o sebe ústredným bodom feng shui obývacej izby.
Zrkaldo mi malo odrážať niečo pekné napríklad kvety. Ak sa pozeráte z okna, tiež ignorujete škaredé výhľady.

Pozitívne je tiež ak zrkadlo odráža jedálenský stôl. To prináša bohatstvo a hojnosť.

Obrazy

Vyberte si také, ktoré farebne ladia s vašou obývačkou. Vhodné obrázky zachytávajú smútok či násiilie. Obrázok rodiny sa odporúča mať v západnej časti feng shui obývacej izby. Prináša to rodinné šťastie.
Vyhnite sa fotografiám divokých zvierat. Do južnej časti môžete umiestniť obrázok koní – to priláka šťastie, slávu či uznanie.

Televízor

Televízor sa bude vždy snažiť upúťať pozornosť. TV preto umiestnite do rohu diagonálne.
Umiestnite ju do rohu diagonálne. Funguje to dobre odvádzať pozornosť od televízora.

Rastliny

Svieže zelené rastiliny vyplňajú osamelé rohy a naplňajú feng shui obývaciu izbu životom a vitalitou. Kvety umiestnené na juh prinášajú slávu a šťastie. Zelené rastliny v juhovýchodnej časti bohastvo a hojnosť.