Bavlnené obliečky: generáciami overené výhody

Bavlna patrí medzi eko-materiály, ktoré ľudia používajú po stáročia. Na výrobu tkanín sa používa bavlník, ktorého stupeň zrenia ovplyvňuje trvanlivosť, hrúbku a kvalitu budúceho materiálu. Hrubé kaliko, chintz, satén alebo cambric – každý z týchto typov tkanín má svoje vlastné vlastnosti a výhody. Výberom bavlnenej posteľnej bielizne získate zdravý spánok. Prírodné textílie sú hlavnou podmienkou pohodlného pobytu a ak nájdete peknú farbu, môžete si spríjemniť spánok.

Čo je špeciálne na bavlnených posteľných obliečkach

Hodvábne nite sa získavajú z prírodnej bavlny, ktorú továrne používajú na výrobu posteľnej bielizne. Tkanina dokonale absorbuje vlhkosť a z hľadiska odolnosti voči opotrebovaniu a pevnosti sú súpravy lepšie ako súpravy z iných materiálov.

Výhody bavlnených posteľných obliečok zahŕňajú:

  • Dostupná cena za sadu.
  • Hypoalergénna a hygienická tkanina.
  • Jednoduchá údržba – povolené je pranie pri vysokej teplote.
  • Látka je priedušná, takže telo „dýcha“ pod bavlnenou prikrývkou.
  • Veľký výber posteľnej bielizne s príjemnou textúrou.
  • Odolnosť voči agresívnym médiám a mechanickému poškodeniu.
  • Zachovanie krásneho vzhľadu a výkonu po častom praní a žehlení.

Rovnako ako ostatné posteľné látky, bavlna sa zašpiní, ale ľahko sa vyperie aj pri ručnom praní. Bavlnené obliečky sú zároveň odolné, nekazia sa ani po čistení rôznymi práškami. Žehlenie bielizne po praní je žiaduce s použitím pary. Čistej vláknine nehrozí, že ju zožerú mole, keďže bavlna je klasifikovaná ako „nestráviteľný“ materiál.

Katalóg našej predajne predstavuje veľký výber bavlnenej posteľnej bielizne, rôznych farieb, vzorov, veľkostí a konfigurácií. K dispozícii sú dvoj, jeden a pol, eurové sady za nízku cenu, sú akcie. Ak chcete objednať bytový textil na stránke, vyberte si súpravu, ktorá sa vám páči, uveďte veľkosť a dokončite nákup cez „Košík“.