Aroma oleje, ktoré musíte mať doma

Veľa ľudí sa snaží držať čo najďalej od konvenčných liekov. Vyhľadávajú napríklad homeopatické lieky. Obľúbenou formou je tiež aromaterapia a jej liečebné vlastnosti. Používa sa na upokojenie bolesti svalov, úzkosti, ako antiseptikum a má oveľa viac iných foriem využitia. Oleje na aromaterapiu sa vyrábajú extrakciou prírodných olejov z rôznych častí rastlín. Najčastejšie  sa na výrobu olejov používa parná destilácia. Para bude pretekať zariadením, ktoré rozbije bunky, ktoré obsahujú olej. Olej a para sa potom prenesú do chladiacej komory, kde sú oddelené, čo vedie k zachyteniu esenciálneho oleja.

Nižšie sa pozrieme na päť najlepších olejov, ktoré je treba mať doma.

  1. Levanduľa. Levanduľový olej má túto báječnú čerstvú kvetinovú vôňu s pomerne jemnou a sladkou arómou. Navyše je to najuniverzálnejší zo všetkých esenciálnych olejov. Terapeuticky levanduľový olej má utišujúci účinok, ktorý robí zázraky pre tých, ktorí trpia úzkosťou. Z medicínskeho hľadiska môže byť použitý ako antiseptický a prostriedok na upokojenie drobných popálenín, uhryznutí hmyzom a bodnutia a bolesti svalov alebo kĺbov
  2. Pepermint. Pepermintový olej má veľmi stimulujúcu, ale utišujúcu vôňu a je to, čo sa nazýva “matka prírody ” vďaka svojej hlavnej zložke, mentolu. Táto vôňa je úžasná. Nielenže je efektívna pri vyvolávaní vašej duševnej ostrosti, ale môže byť použitá na zmiernenie preťaženia, bolesti hlavy, migrény, tráviace problémy a upokojenie bolestivých svalov.
  3. Eukalyptus. Tento olej má veľmi sviežu a čistú arómu, ktorá určite otvorí dýchacie cesty. Eukalyptový olej je anti-všetko, a to je to dobrá vec. Je prirodzene antibakteriálny, antifungálny, antimikrobiálny, antivírusový a protizápalový. Najlepšie sa používa pri ochoreniach dýchacích, ako je prechladnutie, kašeľ, astma, bolesti svalov, duševného vyčerpania, starostlivosti o zuby a starostlivosti o pleť.
  4. Citrón. So svojou povznášajúcou a čerstvou vôňou pomôže pomôcť zbaviť sa zlých vibrácií a zvýšiť koncentráciu a duševné vedomie. Je to tiež antiseptické a protiplesňové činidlo.
  5. Tea Tree. Veľmi populárna forma alternatívnej medicíny, olej z čajovníka je úžasný! Nielen to, že olej z čajovníkového oleja je adrenštruktívny, je skvelý na zmiernenie mastných výlučkov pokožky – na mastnú tvár – ale obsah terpinenu upokojuje drobné rany bez podráždenia

Uistite sa, že keď kupujete alebo používate éterické oleje, že sú 100% čisté, terapeutické. Mali by ste tiež zriediť éterické oleje. Môžete zriediť éterické oleje s nosnými olejmi alebo vodou v závislosti od toho, na čo použijete esenciálny olej.