Aký vankúš si kúpiť na spanie

Pena môže byť vyrobená na meranie, zachováva si tvar po celé roky a je hypoalergénna, takže je to skvelá voľba, ak trpíte alergiami alebo astmou. Pamäťové penové vankúše, vyrobené z visco-elastického polyuretánu navrhnutého NASA, formujú váš tvar tela a znižujú tlak na citlivé oblasti, ale môžu byť ťažké pohybovať, takže nemusí byť tou najlepšou voľbou pre nepokojný spánok. Dĺžka života: Päť až desať rokov.

Latex Obnoviteľný a biologicky odbúrateľný výrobok vyrobený z múky gumového dreva. Latexové vankúše sú odolné a trvajú dlhé roky pred tým, ako potrebujú nahradiť, a majú ďalší prínos byť hypoalergénnymi. Latex sa dodáva v rôznych tvaroch, profiloch a hustotách. Dĺžka života: Päť až desať rokov.

Perie a dole Tieto vankúše sú zvyčajne vyrobené z kombinácie dvoch materiálov – čím viac, tým drahšie. Vyššie percento nadol znamená mäkší vankúš, ktorý bude trvať dlhšie a môžu byť tvarované a nafukované do vášho obľúbeného tvaru. Naopak, môžu byť dosť drahé a sú potenciálnym alergénom. Dĺžka života: Päť až desať rokov.

Polyester Kvalitný polyesterový vankúš poskytne pohodlie a podporu, ale keďže majú sklon vytvárať hrudky rýchlo, budete ich musieť nahradiť častejšie ako niektoré z iných materiálov. Ľahko sa vyrovnávajú do nízkych, pohodlných tvarov, takže sú dobrou voľbou pre brušné pražce. Dĺžka života: šesť mesiacov až dva roky.

Bavlna a vlna Vankúše z bavlny a vlny sú mäkké a môžu byť pridané na pevný vankúš, ak je potrebná väčšia podpora. Oba vlákna sú priedušné, čo minimalizuje riziko olejových alebo potných škvŕn. V klíšťate pre bavlnu je to hypoalergénne. Dĺžka života: tri až päť rokov.