Akú veľkosť obrusu potrebujem

Obrusy sú viac ako ochranné kryty pre stôl. Rovnako ako okenné obväzy sa používajú na doplnenie dekorácie miestnosti, obrusy môžu byť použité na zdôraznenie štýlu vašej jedálne alebo pridať dekoratívny prvok na párty alebo akciu. Kvalita a textúra tkaniny, farba a spôsob, akým je umiestnená na stole, prispievajú k štýlu, či už príležitostnému, tematickému, elegantnému alebo formálnemu. Kvapka alebo dĺžka uteráku visí z okraja stola.

Existuje niekoľko dĺžok kvapiek, ktoré dávajú odlišný vzhľad. Pri štandardnej kvapke by sa obrus mal skončiť nad okruhom sediacich ľudí.  Medzi sedadlom stoličky a stolom by malo byť 12 centimetrov, aby hostia mali dostatok miesta na nohy a nohy. Zvyčajne židle na sedenie sedia asi 7 centimetrov pod stôl. V závislosti na zvolenej kvapke sa obrus môže opierať o ramená stoličiek alebo spadnúť pod nimi.

Niektorí ľudia dávajú prednosť ešte dlhšiemu poklesu o 15 centimetrov, čo je polovica poklesu. Ako to naznačuje názov, polovica poklesu sa rozprestiera pod stolom približne na polovicu k podlahe. To je bežná dĺžka pre tabuľu s banketami.

Pre formálny vzhľad nechajte uterák spadnúť na zem. Ak je váš stôl vysoký o 30 centimetrov, pokles bude o 30 centimetrov. Ak chcete pridať dotyk elegancie, pridajte ešte pár centimetrov, aby ste nechali uterák na lúke na podlahe. Estetika drop je definovaná vašou chuťou a vzhľadom, ktorý sa snažíte vytvoriť.

Nižšie sa diskutujeme o tom, ako merať tabuľky všetkých tvarov a pridať požadovanú dĺžku poklesu, aby ste určili veľkosť obrusov, ktoré potrebujete.

Ako merať

Obrusy sú k dispozícii v štandardných dĺžkach a šírkach, ktoré vyhovujú väčšine tabuliek. Jedálenské stoly majú niekoľko tvarov. Obdĺžnikové stoly sú najbežnejšie. Avšak, okrúhle, oválne a štvorcové stoly sú tiež populárne. Aj keď sa rozmery a tvary jedálenských stolov môžu líšiť, výška jedálenských stôl je pomerne štandardná.

Spôsob merania na určenie správnej veľkosti obrusovania je rovnaký pre obdĺžnikové, obdĺžnikové a štvorcové tabuľky. Najprv zmerajte šírku a dĺžku stola. Potom pridajte požadované množstvo kvapky a vynásobte toto číslo dvomi ako pre dĺžku, tak pre šírku.

Vzorec pre veľkosť obrusov:

Dĺžka obrusu = dĺžka tabuľky + (2 x požadovaný pokles)

Šírka obrusu = šírka tabuľky + (2 x požadovaný pokles)

Ak chcete, aby obrus na obdĺžnikový alebo štvorcový stôl padol na podlahu, vyhľadajte látku so zaoblenými rohmi. Vzhľadom na to, že rohy visia nižšie ako bočné strany, zaokrúhľovanie minimalizuje množstvo tkanín spočívajúce na podlahách v rohoch bez toho, aby to ovplyvnilo celkový vzhľad.

Oválne tabuľky sa merajú rovnako ako obdĺžnikové tabuľky, pričom dĺžka a šírka sa pripočítajú dvakrát k jednotlivým rozmerom. Avšak keď je obdĺžnikový uterák umiestnený na oválnom stole, vytvorí sa po stranách mäkké záhyby. To je normálne a zvyšuje eleganciu poklesu.

Ak sa štandardné veľkosti obrusov nezhodujú presne s vašimi tabuľkami, prejdite na ďalšiu najväčšiu veľkosť. Ak máte nezvyčajne tvarovaný alebo veľkokapacitný stôl, možno budete musieť na zákazku objednať uterák, aby ste sa perfektne hodili. Nezabudnite poskytnúť výkres vášho stola s presnými meraniami. Alternatívou je použiť stôl bežcov alebo iné bielizeň na oblečenie stôl. Ak je váš stôl extrémne široký, zvážte použitie dvoch handričiek s bežcom v strede alebo prekryvnými kontrastnými farbami.

Miešanie textúr, vzoru a farby s inými dekoratívnymi prvkami pomáha obliecť stôl. Vaša tabuľka obliekania môže oživiť vaše jedáleň a definovať svoj dekoratívny štýl.