Ako zmeniť kúpeľňu od začiatku do konca

Búranie kúpeľne vyžaduje niektoré zručnosti okrem demolácie stien a podláh. Vyžaduje si dôkladné odstránenie elektrických rozvodov a inštalácií inštalácie pred začatím procesu odkvapkávania. Veľké prípravky, ako sú vane a drezy, musia byť oddelené opatrne. Musíte byť naozaj opatrní, aby ste odstránili lepené zrkadlo, aby ste predišli rozbitiu skla. Vždy sa obráťte na vašu obec o akékoľvek pravidlá a predpisy predtým, než začnete s demolačnými prácami. Ak si myslíte, že nasledujúca úloha by bola náročná, stačí zavolať Perfect Contracting a my vám poskytneme správnu osobu správnym nástrojom.

Odpojte všetko

Vypnite elektrickú prípojku k kúpeľni. Musíte skontrolovať panel pre mapu obvodov a jasne určiť, ktorý okruh smeruje do kúpeľne. Vypnite prívod vody a odpojte všetky prívodné potrubia od ventilu. Tieto sú bežne umiestnené pod príslušenstvom. Vypúšťajte vodu z prístrojov zapnutím kohútikov, kým voda prestane bežať. Vypláchnite toaletu v prípade, že v miske zostane voda.

Odstráňte umývadlo a umývanie

Nájdite vypúšťacie matice obklopujúce P-lapač a odskrutkujte ho pomocou nastaviteľného kľúča. Pozrite sa na akékoľvek tesnenia alebo tesnenia, ktoré môžu v budúcnosti spôsobiť problémy av prípade potreby ich vyčistiť. Odskrutkujte matice, ktoré vedú do prívodov teplej a studenej vody, a skontrolujte, či umývadlo ležalo na montážnej konzole alebo či sú pripevnené k stene. V prípade potreby vyberte konzoly alebo skrutky. Odstráňte skrutky, ktoré držia skrinku, a vyberte skrinku zo steny.

Vyberte toaletu

Odskrutkujte potrubie z ventilu prívodného potrubia, ktorý sa obvykle nachádza za toaletou alebo na podlahe. Odstráňte matice z skrutiek, ktoré sú pripevnené so základňou k podlahe. V prípade, že máte staré WC a matice sa ťažko odstránia, stačí použiť mazivo, aby ste uľahčili život. Zdvihnite záchodovú dosku pripojenú k podlahe. Ak je základňa stále pripojená, stačí prerušiť tesnenie tesnenia. Vezmite do kanalizácie starý kúsok látky, aby sa zabránilo vzplanutiu plynov.

Odstráňte vane alebo sprchový kút

Odstráňte sprchové rukoväte, vaňu a hubicu. Ak máte starý výtok, stačí ho otočiť proti smeru hodinových ručičiek a mal by to vyjsť. Pri novších výtokoch sú skrutky za krytom za normálnych okolností. Jednoducho odstráňte kryt skrutkovačom a potom skrutky pomocou imbusového kľúča. Odstráňte kovový kôš na spodnej časti vane / sprchy. Odstráňte steny vane a steny. Niektoré steny sú len jeden kus a ľahko sa odstránia, zatiaľ čo iné sú utesnené, takže musíte byť veľmi opatrní, aby ste odstránili lepidlo za stenami. Ak je to dlaždica, použite kladivo na dláto z cementu. Uistite sa, že používate ochranné okuliare na ochranu očí. Na uvoľnenie tesniaceho tesnenia a zdvíhanie vane z jeho miesta použite užitočný nôž.

Odstráňte steny a podlahy

Vyskrutkujte základovú dosku a lištu z obvodu podlahy, dverí a rám okna. Použite zakrivený koniec páčidla, aby ste sa dostali medzi lištu a stenu. Odstráňte kusy pevnými jamkami. Odstráňte podlahu – ak je vaša podlaha len vinyl, použite nôž na vytiahnutie listu. Ak je podlaha dlaždíc, použite kladivo a drážkovú tyč, aby ste ich dláždili voľne. Zostrihnite podlahu tlmiacim nožom, aby ste odstránili akékoľvek lepidlo alebo maltu a podlaha je hladká. Odstráňte všetky svetlá, elektrické zásuvky a vetracie ventilátory. Pri práci používajte pracovné svetlá. Ak máte suchené steny, vytiahnite veľkú časť sadrokartónu a odložte ho do 33-galónovej nádoby. Ak sú vaše steny zo sadry a sústruhu, najprv odstráňte omietku pred tým, než začnete pracovať na sústruhu. Ak chcete odstrániť omietku, odtrhnite časť omietky pomocou konca kladiva. Vynúť plochý koniec lopatky medzi omietkou a sústružníkom, ktorý spôsobí, že sa omietka rozpadne. Vložte 33-galónovú nádobu dole tak, aby náplasť mohla priamo padnúť do plechovky. Akonáhle sa omietka odstráni, vytiahnite sústruh zo steny kladivom. Vytiahnite akúkoľvek starú izoláciu zo steny. Pravidelne podtlakujte miesto, aby ste ho udržali bezprašný a uprataný a aby ste predišli nehodám. Odstráňte sadrokartónovú dosku alebo omietku rovnakým spôsobom, ako ste odstránili steny.