Ako vybrať závesy pre vašu izbu

Závesy a záclony okien pomáhajú dokončiť zladenie interiéru a poskytujú užitočné funkcie. Záclony nielen pridávajú textúru, rozmer a farbu do miestnosti, ale môžu poskytnúť užitočné prvky, ako sú súkromie a izolácie. Prinášame vám niekoľko rád, ako postupovať pri výbere záclon, ktoré najlepšie budú vyhovovať vašim potrebám.

Funkčnosť

Najprv zvážte najlepšiu funkčnosť, ktorú vám môžu poskytnúť vaše nové závesy. Chceli by ste pre vaše záclony vytvoriť viac súkromia? Potrebujete zablokovať svetlo zvonku počas určitých hodín dňa? Alebo by ste preferovali, aby prirodzené svetlo svietilo vašimi oknami? A bude pre vaše závesy užitočné zabezpečiť zateplenie v zime? Vytvorte zoznam funkcií, ktoré chcete získať z nových záclon. Tieto úvahy vám pomôžu vybrať vhodný typ tkaniny. Tiež vám pomôžu rozhodnúť sa, či potrebujete jednu súpravu záclon, niekoľko sád záclon, ktoré sa budú otáčať po celý rok, a / alebo dvojitú tyč pre vrchnú a spodnú vrstvu závesov.

Akonáhle ste urobili inventár funkcií, ktoré by ste chceli, aby vaše záclony poskytnúť, budete mať lepší prehľad o tom, ktorý typ tkaniny bude fungovať najlepšie. Ťažšie tkaniny, ako je hodváb alebo zamat, poskytujú formálnejší pocit. Zablokujú tiež svetlo, poskytujú súkromie a dobre izolujú. Ak chcete mať ležérny vzhľad, skúste ľahšiu textíliu. Ľahká tkanina bude tiež priehľadnejšia, čo umožní prirodzenejšie svetlo. Bavlnené záclony sú viac priehľadné, dobre fungujú v formálnom i neformálnom prostredí. Sú tiež jednoduché na údržbu. Tiež si uvedomte, že lesk a textúra tkaniny vašich záclon pridá do vášho priestoru významnú dizajnérsku myšlienku, a radšej si vyberte vzhľad jedného typu tkaniny. Ak si stále nie ste istí, ktorú tkaninu ste pravdepodobne preferovali, môžete sa dozvedieť viac o rôznych typoch látkových záclon, ktoré sú k dispozícii, ako aj o tom, ako sa o ne starať.
Farba

Poznáte funkčnosť, ktorú potrebujete, a teda typy tkanín, ktoré najviac vyhovujú vášmu priestoru. Teraz budeme vyberať  farby záclony. Pri výbere farby záclony si premýšľajte o tom, či chcete, aby sa vaše záclony miešali s výzdobou alebo si vyžadovali osobitý štýl. Ak chcete, aby záclony zohrali tlmenejšiu úlohu, vyberte záclony, ktoré sú podobné farbe steny a / alebo farbe miestnosti. Na opačnom konci spektra budú závesy v odvážnej farbe vyčnievať proti vašim stenám. Pamätajte si, že svetlejšie farby sa viac osvetľujú prirodzeným svetlom a cítia sa ľahké, zatiaľ čo tmavšie farby sa budú javiť ťažšie a uzemňujúce.