Ako vybrať záves

Ako vám povie každý dekoratér, závesy robia miestnosť dokonalou. Pokiaľ ide o úpravu okien, je to záležitosť farby, tkaniny, dĺžky a materiálu. Aby ste neboli ohromený množstvom požiadaviek na výber závesov, prinášame vám niekoľko rád, aby ste si mohli správnu záves lepšie vybrať aj vy.

Materiál je dôležitou súčasťou výberu závesov, pretože materiál určuje, ako dobre budú vaše závesy fungovať v priebehu času.

Ak sú príliš ťažko, nemusia sa pri ťahaní dobre krížiť, ak sú príliš ľahké, nemusia dobre padnúť.

Nezabudnite, že slnečné svetlo časom vytiahne farbu. Takže ak je v miestnosti veľa sveta, je dôležité, aby ste sa vyhli jasným farbám, pretože majú sklon k rýchlejšiemu vyblednutiu.

Vyberte si skôr neutrálne farby, je menej pravdepodobné, že budú blednúť a lepšie sa budú dekorovať s ostatnými farbami v miestnosti.

Pokiaľ ide o materiál, posteľná bielizeň, hodváb  a samet sú najlepšou voľbou na dekorovanie okien, pretože majú tendenciu visieť najlepšie. Hodváb má tendenciu byť najodolnejší. A v obzvlášť v slnečnej miestnosti sa umelé hodváb hodí najviac.

Niektoré tkaniny môžu pomôcť udržať chlad. Sú to koberce, ktoré pri výrobe používajú semiš, zamat, tapisériu alebo tvíd, pretože ich hmotnosť pomáha zablokovať svetlo a udržať si teplo. Napriek tomu sa môže takmer ľubovoľná tkanina nahradiť hrubým, izolačným plsteným materiálom. Prekrytie záclonami môže tiež pomôcť .