Ako vybrať perfektnú lampu

Vyberanie perfektného odtieňa je veľa ako výber správneho šperku – musí sa prispôsobiť miestu a príležitosti, dopĺňať bez ohromenia a čerpať len dostatok pozornosti, aby ste si všimli. A ak si ju dáte a nedáva to, aby vaše srdce porazilo trochu rýchlejšie, stále sa pozerajte. Je tu niečo lepšie.

Aký tvar?

Je ironické, že prvou vecou, ​​ktorú robíte, keď sa snažíte vybrať perfektný odtieň, je pozrieť sa na vašu lampu. Aký je všeobecný tvar? Ak je vaša základňa okrúhla, potom okrúhly odtieň zvyčajne funguje najlepšie. Štvorcová alebo uhlová silueta má tendenciu vyzerat lepšie so štvorcovým odtieňom. A samozrejme, vždy existujú výnimky z akéhokoľvek dekoračného pravidla – svietidlá so sviečkami, s ich kombináciou kriviek a uhlov, dokážu zvládnuť akýkoľvek tvar. A ak je vaša lampa štvorcová a váš stôl je okrúhly, okrúhly odtieň môže dopĺňať oboje.

Ako vybrať perfektnú tienidlo
Aké veľkosti?

Teraz, keď poznáte svoj tvar, je čas vziať si pásik. Váš odtieň by mal byť asi dve tretiny výšky vašej základne lampy (dajte alebo vezmite palec). Podiel je kľúčom – príliš vysoký a efekt bude príliš ťažký, príliš krátky a vaša lampa nebude vyvážená. A ako skĺznutie, nikdy nechcete, aby sa vaša harfa zobrazila. Ak je vaša lampa umiestnená na krídle alebo blízko očí, je to obzvlášť dôležité.

Ak chcete zistiť správnu šírku svojho odtieňa, zmerajte základňu svietidla a vynásobte ho dvoma. Pri okrúhlej základni merajte rovno; merajte diagonálne pre štvorcovú základňu. Najširšia časť vášho odtieňa by mala byť aspoň o pol palec širšia ako najširšia časť vašej základne na každej strane. A keď zvažujete šírku, nezabudnite na miesto. Ak sa vaša lampa vedie vedľa postele alebo na rušnej chodbe, vyberte si užší odtieň, aby ste sa vyhli lakovaniu lakťov.

Ako vybrať perfektnú lampu
Translucentné alebo nepriehľadné?

Všetko závisí od toho, čo chcete, aby vaša lampa robila. Priehľadné odtiene čistého materiálu, papiera alebo alternatívnych materiálov sú skvelé pre čítanie a pridávanie okolitého svetla do vašej miestnosti. Nepriehľadné odtiene hodvábu, hrubého pergamenu alebo laminátovej karty priamym svetlom v definovaných, hore a dole lúčoch, ideálne pre zvýraznenie objektov a nastavenie nálady.

Ako vybrať perfektné tienidlo
Hladké, záhyby alebo niečo odvážnejšie?

Teraz hovoríme o móde. Hladké odtiene hovoria chladné, rafinované a moderné. Pleats sú útulnejšie, tradičnejšie a spájajú starožitnosti. A vlastné detaily, ako je výšivka, dekópovanie a farba, môžu transformovať tienidlo z príslušenstva na zastávku, ktorá sa zastavuje.
10 skratiek pre nakupovanie v tieni

Kruhová lampová podložka -Vyberte kruhový alebo šesťhranný odtieň.
Štvorcová alebo uhlová základňa – Zvoľte štvorcový odtieň.
Nemôžete rozhodnúť o tvare? Keď máte pochybnosti, choďte do ríše!
Výška odtieňa – Váš odtieň by mal byť 2/3 výšky vašej základne.
Šírka odtieňa – Váš odtieň by mal byť dvojnásobok šírky základne.

Váš hrdlo lampy, harfa a celý hardvér by mali byť skryté pod odtieňom.
Ak môžete, vezmite si lampu so sebou na nákup.
Mix protiklady urobiť súčasné vyhlásenie