Ako vybrať deku-pléd ako darček pre rodinu a priateľov

Už je skoro čas na vianočné darčeky. Darujte svojim rodičom, príbuzným alebo priateľom vec, ktorá sa vždy hodí, vydrží mnoho rokov a bude vám pripomínať teplo a nádherný dizajn. Moderné deky a prehozy z akrylu, mikrovlákna a polyesteru sú darčekom, ktorý sa bude páčiť každému.

Ako vypočítať veľkosť deky na darček

Nadýchaná deka je multifunkčná: prikrývka na posteľ alebo pohovku, plášť na kreslo, pončo pred TV, ochrana proti prievanu. Ako dekoračný poťah na posteľ alebo pohovku sú rozmery jednoducho vypočítané: šírka a dĺžka matraca + dve výšky matraca. Ak chcete, aby deka z umelej kožušiny úplne zakryla podrúčky sedačky, pridajte k dĺžke matraca 40-60 cm.Najčastejšie veľkosti prikrývok z akrylu alebo mikrovlákna sa pohybujú v rozmedzí 150-200 cm na šírku a 200-240 cm v dĺžke.

Moderné textúry syntetických prikrývok

Dĺžka vlasu pôsobí iným dojmom: nadýchané prikrývky s vlasom 40 mm vykúzlia úsmev na tvári svojím mierne rozstrapateným vzhľadom a zároveň sú veľmi útulné. Husté mikrovlákno a polyester pôsobia elegantne. V trende sú jednofarebné prikrývky s 3D efektom vytvoreným metódou horúcej razby:

  • pridáva poltóny pri slnečnom a umelom osvetlení, oslnenie zo sviečok a krbu;
  • reliéfny vzor skryje nerovnosti pokrytého povrchu.

Najmódnejšie farby syntetických prikrývok

Berte do úvahy dizajn miestnosti, ktorá bude zdobiť pléd. Ideálne je, ak odtieň ladí s farbou koberca, závesov, čalúneného nábytku. Farby si pokojne vyberajte online: syntetické vlákna sú zafarbené po celej hrúbke nite, nevypaľujú sa na slnku, neopadávajú, po vypraní nestrácajú sýtosť farieb.

V móde sú odtiene drahokamov a polodrahokamov: zafír, rubín, smaragd, malachit, topaz, tyrkys, opál, jaspis. Útulne pôsobia hladké prikrývky z umelej kožušiny v smotanových, perleťových, mätových, čokoládových odtieňoch. Deka s reliéfom antracit, divoký kameň, indigo pôsobí noblesne v štýlovom minimalistickom dizajne.

Veľké deky so zvieracím alebo abstraktným vzorom vyberajte ako darček čo najjemnejšie. Riešenie je správne, ak sa interiér obdarovaného farebne a náladovo zhoduje s takouto dekou. V iných situáciách uprednostnite obyčajnú prikrývku.

Dobrou voľbou je hotová súprava veľkej prikrývky a dvoch obliečok na vankúš, hodí sa na dekoráciu spálne alebo obývačky. Darčeková súprava chlpatej deky 75×100 cm a milého plyšáka zabalená v úhľadnej krabici poteší deti aj rodičov.