Ako si zvoliť ten správny štýl závesov pre váš domov

Výber závesov je ako výber oblečenia. Závesy vyberáme nielen podľa toho či dobre vyzerajú, ale aj podľa toho, aká je ich funkcia.  Veľa interiérových dekoratívnych predmetov môže samo o sebe vyzerať úžasne, ale budú závesy fungovať na konkrétnom okne, ktoré ich chcete zavesiť? A bude to správne pre aktivity v tejto miestnosti?

Každá izba je iná

Možno máte v celom dome rovnaký koberec, avšak rovnaký druh závesov v každej miestnosti môže často zanechať veľa tvorivého potenciálu nenaplneného. Niektoré izby potrebujú ľahké a vzdušné závesy, zatiaľ čo iné môžu potrebovať ťažšiu tkaninu. Závisí to od účelu miestnosti a od množstva denného slnečného žiarenia, ktoré táto miestnosť prijíma. Ďalším veľkým faktorom je, akú farbu majú steny a aký nábytok máte. Je dôležité zabezpečiť, aby sa všetky farby v miestnosti navzájom dopĺňali, aby nedošlo k nepeknému stretu.

Výber správnej látky

Tkaniny ponúkajú ďalšiu úžasnú škálu možností, pokiaľ ide o výber závesov pre váš domov.

Výber štýlu látky závisí aj od štýlu miestnosti, v ktorej sa bude zavesiť. Ťažký zamatový brokát zjavne nie je vhodný pre detskú izbu a je vhodný pre formálnejšie miestnosti, ako je jedáleň alebo chodba.

Rozhodovanie o funkcii závesu

Aká je funkcia závesu? Je jeho účelom blokovať svetlo alebo potrebujete, aby bol priesvitný a dokázal prepustiť viac svetla? Chcete vytvoril súkromie tienením miestnosti pred ulicami alebo susedmi

Samozrejme, v niektorých situáciách budete chcieť svetlo aj tieň, súkromie a výhľad. V takom prípade pravdepodobne budete musieť použiť ťažšie zakrytie, ktoré môžete nechať otvorené, a za ním priehľadný svetlejší odtieň látky, aby cez deň mohlo stále vchádzať svetlo.