Ako si vybrať župan

Župany sa vyrábajú vo viacerých variantoch tkanín, ktoré ponúkajú rôzne textúry a hmotnosti. Spoločné materiály na kúpacie plášte sú saténové, froté, egyptská bavlna, turecká bavlna, vlna, mikrovlákno, bavlnená väzba a hodváb. Typ tkaniny, ktorú si vyberiete, závisí od predvolieb, absorpcie a ročných období. Napríklad, fleece alebo mikrovlákno župan je skvelé pre chladné počasie, ale satén a wafle pletené šaty sú dobré, ľahké možnosti pre teplé sezóny.
Ako budete používať župan?
Ako zamýšľate použiť faktory vášho plášťa do materiálu, ktorý si vyberiete. Ak chcete použiť vaňu alebo sprchovací kútik na vysušenie, potom sú froté, egyptská a turecká bavlna ideálne. Ak hľadáte niečo, čo vás udrží v teple, mikrovlákno a flanel sú skvelé možnosti. Oblečenie určené na leňošenie sú často vyrobené z hodvábu, saténovej a dresovej pleteniny.

Aký je rozdiel medzi tureckou bavlnou a egyptskou bavlnou?

Turecká bavlna a egyptská bavlna sú veľmi obľúbenými kúpacími materiálmi, najmä pokiaľ ide o kúpeľňové oblečenie. Rozdiel medzi týmito dvomi je absorpcia. Vlákna z egyptskej bavlny sú dlhé a môžu sa točiť do hustých, absorpčných vlákien, ktoré odvádzajú vlhkosť od tela. Turecké bavlnené vlákna sú dlhé, tenké a o niečo menej absorbovateľné ako egyptská bavlna. Avšak turecká bavlna sa stáva časom mäkšia a chmúrnejšia, čo z nej robí skvelý materiál pre dlhodobé pohodlie a použitie.

Aké dĺžky župan potrebujete?

Pánske šaty zvyčajne spadajú buď do stredného lýtka alebo do členku. Dámske šaty však majú viac možností dĺžky a môžu klesnúť kdekoľvek od strednej stehna po členku.