Ako si vybrať závesy alebo záclony pre obývaciu izbu

Chcete použiť záclony, alebo nie? To bude naveky otázkou? S správnou tkaninou alebo textúrou majú možnosť úplne prepnúť do estetickej miestnosti. Ak ste stále nerozhodli o príslušenstve izby, pozrite sa na tieto tipy a triky, ktoré dávajú tkaninu na dobré využitie. Oživte svoju obývačku pomocou týchto 4 tipov, ako vybrať závesy pre vašu obývaciu izbu.
Funkcia prichádza prvý

Rovnako ako väčšina vecí v živote – navrhovanie moderných záclon je všetko o voľbách – a identifikácia toho, čo chcete od vašej obývačky, je najlepším miestom na začatie! Chceli by ste, aby vaše záclony alebo závesy urobili tento priestor viac súkromný? Má okno smerom na východ alebo na západ, kde budete musieť zablokovať svetlo z vonku počas určitých hodín dňa? Alebo ste dúfali, že prirodzené svetlo bude svietiť cez vaše vlastné ošetrenie okien po celý deň? Chcete zmeniť svoj dekor na začiatku jari alebo polovice jesene? Alebo hľadáte lepšiu izoláciu v zime? Ako môžete vidieť ich niekoľko možností, aby zvážila, a preto odporúčame urobiť rýchly zoznam funkcií, ktoré by ste chceli získať z nových moderných záclon.

Vrstvené záclony pre obývaciu izbu

Takže máte záchyt na to, čo potrebujete od záclon! Teraz budeme zvážiť, ako si vybrať farby z vašich závesov alebo vlastné závesy. Pri výbere farby záclony si premýšľajte o tom, či chcete, aby sa vaše záclony miešali s výzdobou alebo aby boli miestom záujmu. Ak si zvolíte, aby ste zohrávali tlmenejšiu úlohu, vyberte záclony, ktoré sú podobné farbe steny alebo farbe priestoru. Na rozdiel od toho, ak chcete, aby vaše vlastné závesy urobili vyhlásenie, potom si vyberiete tučnú farbu. Len slovo opatrnosti, svetlejšie farebné závesy budú viac osvetlené prirodzeným svetlom a budú sa cítiť ľahko. Na porovnanie, tmavšie tóny sa zdajú ťažké, uzemnené a môžu dominovať priestoru. Stručne povedané, vyberte farbu, ktorú milujete, odráža charakter priestoru, pretože vaše vlastné záclony budú zohrávať kľúčovú úlohu v celkovej estetike vašej obývačky.
Rýchla poznámka o neutráloch

Ak ste sa zdržiavali pri pokuse o výber závesov pre vašu rodinnú izbu, nikdy sa nemôžete pokaziť neutrálnym odtieňom v klasickom, funkčnom štýle, ako sú eurozadlové závesy alebo zvlnený záhyb. Optická biela, Oyster, šedá a prirodzené odtiene pracujú báječne s rôznymi farbami nábytku a ľahko sa aplikujú na iné štýly, pretože vaša chuť zrel.


Vrstvenie je vždy možnosťou

Kým vrstvenie nie je povinné, môže to priniesť svojmu priestoru niekoľko rozmerov a dať svoj osobný štýl predné a stredové. Najlepšou súčasťou je, že je možné, že to môže byť vykonané v etapách, ktoré vám pomôžu zostať v rámci vášho aktuálneho zdobenia rozpočtu. Niekoľko možností vrstiev, ktoré nevykonávajú štýl, sú:

Ľanové závesy. Milujeme belgické Sheer Linen ako spôsob, ako pridať malé množstvo súkromia pri súčasnom poskytovaní variability rozmerov a hĺbky vašej obývacej izby. Budete tiež môcť skutočne zjemniť a filtrovať priame popoludňajšie slnko, ak máte okno smerom na západ.

Ľanové rímsky odtieň. Používanie rímskych odtieňov ako základných vrstiev pridáva väčšiu ochranu súkromia a svetla ako plátenné plátno a slúži ako lepšia voľba pre zachovanie chladu. Ak je to v súlade s vaším estetickým zameraním a priority, zistite, či máte medzipodšívku, ktorá pridáva ochranu súkromia aj zatemnenie, čo dokazuje izoláciu proti slnku, zvuk a energiu.