Ako si vybrať obrusy a textílie na stôl

Stolové textílie sú dôležité pre nastavenie správneho tónu pre vašu udalosť a môžu skutočne zmeniť interiér. Výber obrusu je jednoduchý; tu sú odpovede na naše najčastejšie kladené otázky.

Určovanie kvality

Stolové obrusy a textílie sa vyznačujú kombináciou krásnych materiálov, jemného spracovania a dizajnu. Väčšina stolových textílii a obrusov je vyrobená z ľanu alebo bavlny, preto sú odolné, absorbčné a mäkké.

Z akého materiálu by sa mali vyrobiť obrusy?

Pretože sú silné a absorpčné, odporúčame bavlnu a ľanu. Tie čo potrebujú žehlenie, sú dlhodobé a majú najluxusnejší vzhľad.

Na uľahčenie starostlivosti sú k dispozícii kvalitné sady stolovej bielizne s jednoduchou starostlivosťou, ktoré sú odolné proti škvrnám.

Aký je rozdiel medzi ľanom a bavlnou?

Ľan a bavlna sú prírodné vlákna. Ľan pochádza z ľanovej rastliny, ktorá rastie v chladnejšom podnebí západnej a severnej Európy. Bavlna pochádza z rastliny bavlny, ktorá rastie v horúcom, vlhkom prostredí po celom svete. Obe tkaniny sú vysoko absorpčné, odolné.
Existujú však niektoré jemné rozdiely. Ľanové tkaniny sú ľahšie a ostrejšie a stávajú sa bežnejšími. Sú  tiež vysokoabsorpčné a bez vlákien.
Čo určuje kvalitu bavlnených tkanín?

Kvalita bavlny je založená predovšetkým na dĺžke vlákien. Dôvodom je to, že dlhšie vlákna sa môžu otáčať na jemnejšie, silnejšie a oveľa jemnejšie priadze, ktoré potom môžu byť tkané na vytvorenie tkanín, ktoré sú mäkšie a odolnejšie. Najmä egyptská bavlna je cenená, pretože vlhké počasie a bohatá pôda okolo delty Nílu produkujú obzvlášť jemné a dlhé vlákna
Čo určuje kvalitu v ľanových tkaninách?

Rovnako ako bavlna, kvalitnejšie ľanové tkaniny sú vyrobené z dlhších vlákien, pretože tieto produkujú jemnejšie a silnejšie priadze. Okrem toho majú tieto vlákna veľmi konzistentnú hrúbku s takmer žiadnymi hrubými uzlami alebo nerovnými pruhmi, čo má za následok hladký vzhľad. Irska a belgická bielizeň sú všeobecne uznávané ako jedna z najkvalitnejších bielizní na svete.