Ako sa starať o uteráky

uteráky

Naše osušky a utierky sú k dispozícii v rôznych textúrach a vláknach vrátane najlepšej česanej bavlny pre jemnosť a luxusnej bavlny pre maximálnu mäkkosť a nasiakavosť.. Skvelé uteráky tvorí náš základný sortiment, ktorý je k dispozícii po celý rok. Okrem toho sú sezónne utierky uvoľňované každý rok a sú k dispozícii na obmedzený čas v každej sezóne. Testujeme všetky naše uteráky na absorpčnú schopnosť, zmršťovanie a lustr, takže si môžete byť istí, že vaše obľúbené uteráky budú ponúkať vysoký výkon v nasledujúcich rokoch.

Vedel si?

Umyte si utierky pred ich prvým použitím
Umývanie vašich uterákov pomôže odstrániť zbytočné úpravy, ako sú zmäkčovadlá, čím sa uterák viac absorbuje. Taktiež otvára vlákna slučiek, ktoré odstraňujú ľubovoľné voľné vlákna, rovnako ako utiahnutie základnej priadze, čo robí uterák stabilnejšou a plniacou hromadou.

Nebieliť
Uteráky nikdy nesmú byť vystavené bieliacim alebo iným bežným chemikáliám obsahujúcim bieliace činidlá, ako sú niektoré kozmetické prípravky, odstraňovače make-upu, umývanie tváre a krémy, rovnako ako farbivá na vlasy. Tieto výrobky môžu odfarbiť farbu z vašich uterákov, ale to nebude zrejmé, kým ich neumyjete (ako umývanie aktivuje bielidlo, takže vaše uteráky s blotched vzhľad).

Vyhnite sa zmäkčovaču tkanín
Zmäkčovač tkanín by sa nikdy nemal používať pri umývaní uterákov, pretože zanecháva filmový zvyšok, ktorý pokrýva utierky a znižuje nasiakavosť. Vzhľadom na chemickú povahu zmäkčovadiel tkanín tieto výrobky tiež znižujú pevnosť vlákien, čo spôsobuje, že uterák sa rýchlejšie zhorší a bude pokračovať v nečistotách.

Nežehliť
Nie je potrebné žehliť osušky alebo ručné utierky, pretože vyrovnávajú vlasy a znižujú ich výkon.

Nevyťahujte zachytenie
Vzhľadom k tomu, že uteráky sú tkané (a nie pletené), akékoľvek záhyby v hromadě by mali byť odrezané, nie vytiahnuté. Rezanie neovplyvní základnú priadzu ani nevytvorí uterák.