Ako prať obliečky na vankúše

Hodiť vankúše a vankúše pridať do výzdoby miestnosti. Farby, vzory a textúry v krytoch vankúša môžu dopĺňať farby stien, záclony alebo iné príslušenstvo. V priebehu času sa vankúšiky znečisťujú a vyžadujú čistenie. Počas čistenia osviežuje obliečky na vankúše, môže tiež oslabiť tkaniny alebo spôsobiť stmavnutie farieb.

Niektoré tkaniny sa dajú umývať v pračke. Iní si vyžadujú umývanie rúk a iné môžu vyžadovať čistenie. Niekoľko materiálov, ako napr. Faux leather, by malo byť utreté jemnou handričkou a nesmie byť ponorené do vody. Ak chcete udržiavať vankúš v dobrej kondícii, postupujte podľa odporúčaných pokynov na pranie. Tu je návod, ktorý vám pomôže umyť obliečky na vankúše s dobrými výsledkami.

Skontrolujte štítky výrobcu

Výrobcovia zvyčajne obsahujú obsah vlákien a pokyny na umývanie na etiketách, pričom používajú štandardizované, medzinárodne uznávané ikony, ktoré spotrebiteľom poskytujú poradenstvo pri spracovaní textílií. Pokyny na pranie by mali obsahovať:

Či sa umyjete ručne, strojom alebo suchým čistením
Strojový cyklus, ako je jemný alebo trvalý lis
Teplota vody
Pokyny na sušenie
Pokyny na žehlenie
Druh čistiaceho prostriedku

Niektoré tkaniny vrátane väčšiny prírodných vlákien, ako je bavlna, vlna a ľan, sa pri umývaní zmrštia. Niektorí výrobcovia predbežne upravujú tkaninu tak, aby sa po umytí nedotýkal. Syntetické tkaniny sa zvyčajne neznižujú, ale nemôžu tolerovať vysoké teploty.

Obliečky na vankúše na umývačky strojov

Väčšina textílií, ako je polyester, nylon, mikrovlákna, bavlna, bielizeň a hodváb, sa dajú umývať v pračke. Avšak farby môžu krvácať, keď je predmet ponorený do vody. Ak máte pochybnosti o farebnej stálosti vašich vankúšov, umyte roh alebo vnútorný šev studenou vodou, aby ste zistili, ako to funguje. Ak do umývaciej vody pretečie farba, urobte opatrnosť, ak pranie tovaru. Umývajte jednofarebné predmety s inými položkami rovnakej farby. Týmto spôsobom akákoľvek strata farby nezmení iné položky. Ak má kryt dizajn, ktorý by mohol byť ovplyvnený odfarbením farieb, poslať ho do čistiarne.

Farbivá sa pri výrobe tovaru fixujú pomocou mordantu. Syntetika beží menej ako prírodné vlákna, pretože farbivo sa pridáva, keď sa vlákno vyrába. Preplnenie pračky vytvára trenie na tkanine, čo môže spôsobiť vymývanie mordantu. Teplá voda otvára vlákna, ktoré uvoľňujú farbivo. Tvrdé vody a drsné čistiace prostriedky môžu spôsobiť rozbitie vlákien, čo tiež uvoľňuje farbivo.

Existujú spôsoby, ako zabrániť spusteniu farieb. Umývanie v studenej vode. Umyte jemným cyklom jemným čistiacim prostriedkom. Vyhnite sa bielej. Niektoré čistiace prostriedky obsahujú činidlá na bielenie, ktoré oslabujú látku a uvoľňujú farbivo. Umývanie predmetu dovnútra znižuje trenie na vonkajšom povrchu a pomáha udržať farbu.

Umývadlá na umývanie vankúša na ruky

Dokonca aj jemný cyklus práčky môže poškodiť tkaniny pri opakovanom premývaní. Umývanie rúk je najpríjemnejší spôsob prania. Používajte studenú vodu a jemný čistiaci prostriedok. Jemne stlačte látku na odstránenie pôdy. Vymeňte vodu niekoľkokrát, aby ste oplachovali. Po umytí jemne stlačte, aby ste odstránili vodu, umiestnite obliečku na uterák a naviňte ju. Použite tlak na uterák, aby ste odstránili vodu. Možno budete musieť urobiť niekoľkokrát.

sušenie

Väčšina syntetických látok a prírodných tkanín sa môže sušiť v sušičke na bielizeň na vzduchu alebo na nízkej teplote. Niektoré tkaniny sa však musia sušiť na vzduchu. Uzávery na povlakoch na vankúše, ako sú zipsy a suchý zips, nemusia tolerovať teplo. Pred umývaním zavrite zipsy. Pri sušení vzduchom zablokujte vankúše, aby ste pred zavesením obnovili tvar. Vysušte v tieni, aby ste zabránili vyblednutiu od slnka.

žehlenie

Prírodné vlákna, ako je bavlna a bielizeň, môžu po umytí vyžadovať žehlenie. Fauxové sametové, manšestrové a ženilové vlákna by sa nemali žehliť, pretože dážď sa môže poškodiť. Syntetické tkaniny nemajú veľa vrások. Ak je potrebné žehlenie, dotýkajte sa rohov a záhybov s vnútorným chladným žehličom.