Ako pokryť betónové schody

Betónové schodiská často vyzerajú nedokončené.

Pokrývajúce betónové schody môžu do oblasti pridať skutočné a dekoratívne teplo. Šedý betón sa môže zdať chladný a môže byť chladný na nohách. Jasný vzhľad je vo všeobecnosti považovaný za nežiaduci vo svete zdobenia. Pokiaľ ide o pokrytie, existujú viaceré možnosti. Pred rozhodnutím o metóde berte do úvahy okolitú výzdobu domu, ako aj čas a náklady spojené s projektom. Pre tých, ktorí sa snažia zostať v rozpočte, vyberajte jednu z lacnejších možností, než aby ste znížili rohy, aby ste ušetrili peniaze na drahšie projekty.

Koberec

Ak chcete zakryť betónové schody, spustite líniu koberca zhora nadol. Pri pokrytí drevených schodísk sú spravidla úzke pásy koberca bežne vedené do stredu schodov a ponechávajú na každej strane holé plochy. Pri betónových schodoch odrežte koberec tak, aby sa prispôsobil okraju na okraj. Začnite s výplňou kobercov pomocou betónových nechtov, aby ste ich držali na svojom mieste. Prilepte koberec nad hornou časťou, aby ste ho zaistili. Umieste lištu pozdĺž stien alebo okrajov schodov, aby ste pokryli surové okraje koberca. Táto možnosť beží od stredne lacných až po veľmi drahé, v závislosti od polstrovania a vybraného koberca. Tento projekt je možné dokončiť za deň alebo menej, takže je vhodný pre oblasti s vysokým využitím.

Podlahy z tvrdého dreva

Pre bohatý súčasný alebo krajinský vzhľad pokryte betónové schody s podlahou z tvrdého dreva. Kľúčom k tomuto projektu je pokryť kroky a stúpať s tenkou preglejkou pred položením pásov z tvrdého dreva. Pripevnite preglejku 1/4-palcové na schody pomocou betónových skrutiek. Odrežte kusy tvrdého dreva tak, aby sa prispôsobili oblastiam a lepenke alebo lepidlu na preglejku. Okraje zakryte vhodným dreveným obložením. Tento projekt sa môže pohybovať od cenovo dostupných až po veľmi drahé v závislosti od vybraného tvrdého dreva. Drevený laminát bude pracovať pre tých, ktorí pracujú v malom rozpočte. Prácu je možné vykonať postupne, čo umožňuje používať schody počas procesu.

dlaždice

Pre retro alebo ošúchaný elegantný pohľad, zvážte pokrytie betónových schodov s dlaždice. Pripevnite dlaždice k betónovému schodisku pomocou lepidla na báze epoxidovej živice. Použite malé, farebné dlaždice, aby ste vytvorili mozaikový vzhľad alebo vystrihli veľké dlaždice, aby ste sa zmestili do oblasti. Tento projekt možno dokončiť v pomerne malom rozpočte pre tých, ktorí vyberajú vinylovú dlažbu. Ak je požadovaná keramická dlažba, náklady sa výrazne zvýšia. Čas závisí od typu vybranej dlaždice. Schody môžu byť použité počas procesu.

maľovať

Pre základné riešenie, aby sa schoval konkrétne schody, maľovať. Farby na báze epoxidov sú k dispozícii na pokrytie betónu v jednej vrstve. Číry tesniaci prostriedok bráni namočeniu oleja alebo latexu do betónu. Najprv naneste tesniacu hmotu a nechajte ju úplne vysušiť, až potom pridáte svoju obľúbenú farbu na schody. Tento projekt je ekonomický pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze na zdobenie. Kvôli časom sušenia sa schody počas tohto projektu nemôžu používať. Môže to byť časovo náročné a nepríjemné pre začiatočníkov.