Ako ozdobiť umelý vianočný stromček

Interiérová móda nabrala ďalší obrat: Umelé vianočné stromčeky s efektom zasnežených konárov sú hlavnými favoritmi dekoratérov. Chladná, povýšená krása dokonale kontrastuje s ohňom krbu, blikaním sviečok, hrou neónových svetelných girland a scenáristickým osvetlením. Ako sa vyrábajú umelé vianočné stromčeky a ako ozdobiť symbol tohtoročných sviatkov?

Vianočný sneh, ktorý sa neroztopí

V továrni sú hotové vetvy vyrobené z vysokokvalitného PVC na pružnom kovovom základe pokryté špeciálnym zložením – flock. Na rozdiel od sprejov a práškov z masového trhu, vysokokvalitné továrenské striekanie:

  • zostáva pevne na tenkých ihličkách po mnoho rokov, počas prepravy nespadá;
  • bez zápachu, netoxické;
  • nehorí, má protipožiarne prísady.

Výrobcovia zdobia umelé vianočné stromčeky imitáciou snehu rôznymi spôsobmi:

  • hroty konárov majú prirodzený kužeľovitý tvar, biely dekor zdobí len 2-5 cm okrajov niektorých konárov; efekt živého stromu, ktorý bol práve prinesený do miestnosti;
  • konáre sú takmer úplne poprášené, vytvárajú dojem zimného lesa, mrazivej sviežosti.

V trende je achromatický vianočný dekor

Bielu, čiernu, všetky odtiene šedej či perleť vyberajú dekoratéri na výzdobu výkladov značkových butikov a VIP apartmánov v tejto sezóne. Hojný umelý vianočný stromček je ideálnym pozadím pre takéto dekorácie:

  • zvýrazňuje ľadovú dokonalosť bieleho dekoru;
  • kontrastuje s čiernymi matnými a lesklými dekoráciami;
  • jemne odtiene sivú paletu.

Figúrky anjelov, vianočných gulí, dlhých cencúľov a kvapiek, kvetov vianočných hviezd, šišiek, 3D snehových vločiek sú jemne rozmiestnené na všetkých poschodiach umelého vianočného stromčeka.

Módny odtieň levandule vo Vianočnom dizajne

Jemný bledofialový tón sa spája s korenistou vôňou polí Provence, horských chodníkov, stránok zaujímavých kníh a vzrušujúcich snov. Transparentné stuhy, sklo levanduľovej farby a papierové ozdoby sú obzvlášť krásne na pozadí vetiev vianočného stromčeka pokrytých bielym snehom. Umelé vianočné stromčeky s vysokým spoľahlivým zásobovaním v kanceláriách a detských izbách nechávajú pod spodnými konármi dostatok miesta na darčeky. Vytvorte monochromatickú kompozíciu balíčkov a krabičiek, pridajte levanduľové kvety ako posledný akord.

Prírodné vianočné ozdoby

Zasnežený vianočný stromček svojou belosťou dokonale ladí s pytlovinou, šnúrami, drevenými hračkami, prírodnými šiškami a orieškami, ozdobami zo sušených kvetov a ovocia. Papierový dekor je v móde: objemné quillingové kompozície, origami, prelamované vzory vyrobené z hrubého papiera. Štýlový ekodekor je vhodný do každej miestnosti – domácej obývačky, coworkingu, chaty.