Ako na čistú kuchyňu

Bola si na návšteve a závidela si perfektne čistý sporák a ostatné kuchynské spotrebiče? Všetci chceme čistú hygienickú kuchyňu – ale nájsť si čas na to, aby si to dokázala dokonalá, je pravdepodobne najťažšou úlohou všetkých. Tu je niekoľko spôsobov na efektívne čistenie kuchyne.

Dobre zásobená skriňa s kuchynskými čistiacimi prostriedkami

Vytvorte špecializovanú  časť, ktorá bude ľahko prístupná.  Možno pod umývadlom alebo vo veľkej skladovej skrini.

Všetky kuchynské čistiace prostriedky – dezinfekčné prostriedky, čistiace prostriedky na pečenie, čističe kovových povrchov atď. – vložte do jednej plastovej schránky alebo zásuvky.

Udržiavajte čistiace prostriedky – ako sú rukavice, utierky, pračky a mopové hlavy – spolu.

Pravidelne kontrolujte, či sa vaše čistiace prostriedky a vybavenie nie sú spotrebované, a uistite sa, že si kupujete dostatočné zásoby vopred.

tipy a triky pre čistú kuchyňu

Priatelia a rodina môžu byť skvelým zdrojom úsporných trikov, ktoré vám uľahčia život pri čistení kuchynských spotrebičov. Koniec koncov, budú skúšať a testovať svoje odporúčané metódy, takže určite získate dobré výsledky!

Umiestnenie listu hliníkovej fólie cez spodný regál rúry môže zabrániť tomu, aby sa kôra z potravín a kvapky dostali všade – čistenie rúry sa stáva jednoduchou úlohou nahradiť starý kúsok fólie.

Mikrovlnné rúry je možné rýchlo vyčistiť parou, umiestnením mokrého papierového uteráka na dne a zahrievaním na niekoľko minút.

Príbory, taniere a hrnce sú oveľa menej pracné na umývanie, ak ich necháte namočiť v teplej mydlovej vode s vodou ihneď po použití. Keď sa jedlo na povrchu vyschne, je ťažšie ho odstrániť.

Udržujte kuchynské čistiace prostriedky spolu na jednom ľahko dostupnom mieste.