Ako čistiť matrac

Kombinácia prachu, plesní,  tela potu a ďalších spôsobí, že matrace sú ideálnym miestom pre baktérie a prachové roztoče. A spíte na takomto matraci? Naučte sa, ako čistiť matrac pre lepší a čistejší nočný spánok.

Vysajte

Vákuujte svoj matrac každý mesiac, alebo zakaždým, keď zmeníte listy, ak vy alebo rodinní príslušníci trpíte závažnými alergiami. Vypnite brúsne tyče a vysávač veľmi pomaly otáčajte cez matrac, aby mal čas na vdychovanie prachových a roztočov.

“Raz za rok na jar vyťahujem svoj matrac na terasu, ozdobím ho na zadnej strane môjho domu a robí to ako to robila. “Prach, ktorý letí, je úžasný.” Alternatívne jednoducho vysajte obe strany dobre, ako je popísané vyššie.

Zatiaľ čo máte odstránený matrac, vysušte aj pružinu boxu. Ľahko stlačte matrac s rovným destilovaným bielym octom, ktorý pomôže zabíjať baktérie a plesne a odrádza roztoče.

 

Škvrny

Okamžite ošetrite akúkoľvek škvrnu. Čím dlhšie tekutiny sedia na matraci, tým je pravdepodobnejšie, že podporujú rast plesní a plesní.

 

odporúča sa používať penivý holiaci krém na čistenie matracov, čiastočne kvôli svojej hrúbke. Penivý holiaci krém obsahuje denaturovaný alkohol, ktorý je odstraňovač škvŕn a je hrubý, takže sedí na povrchu, aby pracoval na škvrne.” Počkajte 10-15 minút, utrite vlhkou handrou a opláchnite 50-50 roztokom octu a vody. V prípade potreby opakujte.

Osviežte rýchlo

Použite zmes kukuričného škrobu a jedlej sódy na odstránenie zápachu. Stačí ho potriasť na matrac, nechať pôsobiť niekoľko hodín alebo dlhšie, potom povysávať. “Kukuričný škrob absorbuje telové oleje, zatiaľ čo jedlá sódy odstraňujú pachy,” hovorí.