Ako čistiť laminátové podlahy

Laminátové podlahy sú obľúbené na to, aby boli odolné a odolné voči škvrnám. Napriek tomu sa znečistí rovnako ako akýkoľvek iný povrch. Laminátové podlahy je potrebné čistiť pravidelne, aby nedošlo k poškriabaniu alebo deformácii. Používanie nezdravých drsných čistiacich prostriedkov môže vytvoriť pruhy alebo poškodiť podlahu. Existuje mnoho spôsobov, ako čistiť zelenú a stále dosahovať kvalitné výsledky. Tu je niekoľko skvelých tipov, ako vyčistiť laminátové podlahy od expertov Green Clean Certified® na služobnej brigáde.
Čistenie laminátových podláh: Základy
Väčšina z nás sa obráti na metlu ako prvú a najľahšie dostupnou možnosť čistiť naše podlahy. Aj keď sú pomerne odolné voči poškriabaniu, prebytočné nečistoty, vlasy a nečistoty môžu spôsobiť odieranie laminátových podláh, ak sa ich časom umožní zbierať. Pravidelné zametanie môže napríklad zabrániť takejto zjazveniu.
zametanie
● Suché prachové mopy pracujú dobre ako uchytenie mäkkej kefy na vysávačoch. Vždy sa pohybujte v smere, v ktorom boli položené dlaždice, aby ste odstránili zvyšky z drážok.
● Nepoužívajte štandardnú metlu na zametanie. Tuhé slamky podobné štetcom by mohli poškodiť povrch.
● Aby ste zabránili poškodeniu kvapaliny, okamžite vyčistite rozliaty materiál pomocou handry alebo špongie. Nikdy nedovoľte, aby kvapaliny, dokonca voda, sedeli na podlahe dlhší čas, pretože môžu poškodiť ochrannú vrstvu.
Horúca voda
Dôkladné čistenie by sa malo vykonávať pravidelne alebo po značne znečistení podlahy.
● Teplá voda sa niektorými považuje za jeden z najlepších spôsobov čistenia laminátových podláh, pretože nezanecháva pruhy (ak sú aplikované správne).
● Je tiež menej pravdepodobné, že poškodenie ochranného povlaku, pretože voda je veľmi mierny čistiaci prostriedok. Existujú však situácie, v ktorých je dokonca ani voda odrádzaná.
○ Ak sa napríklad drevo používa pri konštrukcii podlahy, aj najmenšie tekutiny môžu spôsobiť nenapraviteľné škody. Obráťte sa na pokyny výrobcu na starostlivosť alebo sa s nimi priamo obráťte, ak chcete získať podrobné odporúčania. U niektorých laminátov bude stačiť na čistenie podláh horúca voda. Pre ostatných môže byť potrebné mydlo.
mydlo
Mydlá voda je dobrou voľbou pri čistení laminátových podláh, ktoré boli vystavené ťažkým a chaotickým podmienkam.
● Ak chcete zachovať ochrannú vrstvu laminátovej podlahy, prečítajte si príručku výrobcu, kde nájdete najlepší čistiaci prostriedok.
● Pri čistení vyhľadajte jemné mydlá, začínajúc niečím jemnejším dotykom, ako je detský šampón. Ak to nefunguje, je na čase zhodnotiť silnejšie možnosti. (Buďte opatrní pri experimentovaní!)
○ Napríklad nepoužívajte voňavý alebo farbený čistiaci prostriedok na umývanie riadu, pretože sú čoraz viac pravdepodobné, že by ste roztrhli alebo poškodili laminátové podlahy.
● Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky ako bielidlo alebo iné silné chemikálie.
vytieranie
● Pripravte mop a vedierko naplnením horúcou vodou. Voda nemusí byť v pare horúca.
● Pridajte jemný čistiaci prostriedok ako šampón pre deti. Začnite s malým množstvom (približne 1-2 lyžice)
Namočte a vyčistite mop alebo handričku z mikrovlákna.
● Namočte špongiu do horúcej vody a vyčistite ju tak, aby bola špongia mierne vlhká.
● Opatrne a dôkladne vyčistite podlahu. Uistite sa, že stratégie vašej cesty výstupu pred časom!
● Vysušte podlahu všade, kde ste vybrali.

Čistenie s ocotom
Ocot je všestranné, prirodzené riešenie, ktoré slúži mnohým účelom. Ako DIY-er existuje mnoho pracovných miest, kde je životaschopnou alternatívou k škodlivým obchodným čistiacim riešeniam. Je však kyslý a nemusí byť vhodný pre všetky podlahy. Rovnako ako akýkoľvek iný projekt, uistite sa, že vykonáte riadny výskum a pred začatím konzultujte s výrobcom.
● Pre laminátovo bezpečné roztok nalejte 1/4 šálky (60 ml) bieleho octu do 32 oz. sprejová Flaška. Zvyšok fľaše naplňte čistou vodou a dobre pretrepte.
● Roztierajte minimálne množstvo roztoku na laminát v malej oblasti.
● Odstráňte roztok vlhkým mopom alebo handričkou. Nenechajte ho sedieť, pretože ocot môže poškodiť laminátové podlahy.
● Sušujte podlahu jemnou absorpčnou handričkou alebo mopom.

Tipy na údržbu laminátových podláh
Nečakajte, kým sa vaša laminátová podlaha znečistí alebo nepoškodí predtým, než začnete konať. Zvážte tieto preventívne opatrenia:
● Vstupné rohože, ktoré pomáhajú zbierať vlhkosť, oleje a nečistoty, ktoré sledujú zvonka. Aby ste zabránili skĺznutiu kobercov, používajte uchopovače mat.
● Používajte chrániče na podlahu, aby ste minimalizovali pravdepodobnosť škrabancov alebo škrabancov zo stoličiek, stolov, pohoviek, podlahových svietidiel alebo iného nábytku.
● Časté zametanie pomocou podlahového zametača alebo mäkkej štetiny môže odstrániť väčšinu chlpov zvierat, prachu a nečistôt, ktoré sa zhromažďujú na podlahe.
● Na miestach, ktoré sú ťažko prístupné, použite príslušenstvo na mäkkú kefu na vákuu.
● Zvážte vplyv vášho oblečenia. Napríklad topánky s vysokou podpätkou sa neodporúčajú, pretože môžu označiť a poškriabať laminát.
● Poverujte svojho psa na rutinný mani-pedi. Orezanie nechtov svojho najlepšieho priateľa pomôže chrániť ochrannú vrstvu vašej podlahy.
● Nainštalujte kryty okien, ktoré pomáhajú znižovať účinky priameho slnečného žiarenia (blednutie, teplo, odrazivé oslnenie atď.).