Ako čistiť koberec ručne

Ak sa váš koberec zašpiní, bez ohľadu na to, ako veľmi sa ho snažíte udržiavať čistý. Vaše deti a domáci miláčikovia spolu s tými, ktorí si zabudnú vyzuť topánky, vnášajú špinu do vášho domova.

Aj keď to spočiatku môže zostať nepovšimnuté, keď sa na váš koberec dostane špina, môže byť ťažké ju skryť. Ak nemáte parný čistič a nemôžete si ho dovoliť prenajať, existujú spôsoby, ako vyčistiť koberec ručne. Tu je niekoľko tipov, ako čistiť koberec ručne bez stroja.

Mnohé z produktov, ktoré potrebujete na ručné čistenie koberca, sú lacné a pravdepodobne sú to položky, ktoré už máte doma. Všetko, čo potrebujete, je trochu času a trochu mastnoty na lakte a vaše koberce budú vyzerať ako nové.

Ako čistiť koberce ručne prirodzene bez použitia tepovača kobercov

Keď nemáte peniaze na kúpu alebo prenájom parného čističa, možno si myslíte, že nie je možné vyčistiť vaše koberce. Existuje však niekoľko techník, ktoré môžete použiť na čistenie koberca bez parného čističa. Nasledujúce metódy a domáce riešenia na čistenie kobercov fungujú skvele pri odstraňovaní škvŕn, deodorizácii a čistení koberca.

Ak čistíte celý koberec alebo veľkú časť, využite príležitosť a vyčistite súčasne aj podlahové lišty. Týmto spôsobom sa nebudete musieť viackrát zohýbať, aby ste podlahu vyčistili – všetko naraz šetríte čas a váš chrbát!

Na odstránenie nečistôt, prachu a nečistôt z koberca môžete použiť kefu na koberce. Budete si musieť kľaknúť na kolená a použiť mastnotu na lakte na drhnutie a rozhýbanie koberca.

Potom, čo premiešate celú oblasť, budete chcieť spustiť vysávač po podlahe, aby ste pozbierali nečistoty a znečisťujúce látky, ktoré ste práve uvoľnili. Tento proces by ste mali absolvovať každý týždeň, aby sa špina a prach neusadzovali a váš koberec tak vyzeral špinavo.

Ručné čistenie koberca octom

Ak nie ste schopní dopriať svojmu kobercu dobré čistenie parou, stále môžete svoje koberce vyčistiť a voňať sviežo len s niekoľkými kusmi vecí a vašimi rukami.

Všetko, čo potrebujete, je vedro, kefa, trochu bieleho octu a trochu potu. Ocot tiež funguje dobre na odstránenie hlienu z koberca a iných nepríjemných škvŕn.

Recept na domáci ručný čistič kobercov

¼ šálky bieleho octu

Teplá voda

Vedro