Ako čistiť gauč

Postupom času sa na vašom gauči vytvoria drobky, rozsypané sódy, vlasy z domácich zvierat, špina a olej z rúk a nôh. Žiaden strach. Tu je postup, ako vyčistiť gauč tak, aby bol pripravený na to, aby ste mohli sledovať celú sezónu svojej obľúbenej televíznej show.

1. Vákuum. Použite ručné vákuum alebo upevnenie kefy na vákuu na čistenie nečistôt a nečistôt z povrchu pohovky. Uistite sa, že ste vyčistili trhliny, kde sa hromadia domáce chlpy, jedlo a špina. Ak nie sú vankúše pripevnené, odstráňte ich a vysajte obidve strany. Ak je veľa vlasov z domácich zvierat, použite valec na uchopenie vlasov, aby ste odstránili vlasy, ktoré vákuum nedokáže dostať.

2. Vyčistite drevené alebo kovové plochy. Zotrite pohovky a iné netkané časti pohovky s roztokom teplej vody a tekutého misy.

3. Určite typ tkaniny, s ktorou pracujete. Vyhľadajte značku na gauči a prečítajte si pokyny na čistenie čalúnenia. Tu sú kódy uvedené na štítkoch:

WS: Použite jemný čistiaci prostriedok s parným vákuom alebo čistiacim prostriedkom na chemické čistenie
S: Používajte iba čistiaci prostriedok na čistenie.
X: Používajte iba vákuum. Žiadna voda.
W: Na čistenie môžete použiť vodu.

4. Odstráňte škvrny. Vedieť, ako čistiť gauč, znamená vedieť, ako odstrániť škvrny. Môžete použiť komerčný čistiaci prostriedok alebo si môžete vyrobiť vlastné čistiace prostriedky z prírodných ingrediencií, ktoré máte v kuchyni. Domáce čističe sú na Zemi lacnejšie a najlacnejšie. Tu je postup čistenia pohovky podľa typu tkaniny:

V prípade čalúnenia z tkanín zmiešajte 1/4 šálky octu, 3/4 teplej vody a 1 lyžicu na mydlo alebo kastílové mydlo. Vložte rozprašovaciu fľašu. Znečistite znečistenú oblasť. Očistite mäkkou handričkou, kým sa škvrna nezvýši. Na odstránenie mydla použite druhú handričku navlhčenú čistou vodou. Vysušte uterák.
Pri čalúnení z kože zmiešajte 1/2 šálky olivového oleja s 1/4 šálkou octu a vložte do rozprašovacej fľaše. Postriekajte čistiaci prostriedok na povrch gauča a umyte ho jemnou handričkou.
Pre syntetické čalúnenie zmiešajte 1/2 šálku octu, 1 šálku teplej vody a 1/2 lyžice tekutého mydla alebo kastílie mydlo v spreji. Znečistite znečistenú oblasť a oterte mäkkou handrou, kým sa škvrna nezmizne.

5. Nechajte gauč suchý. Použite uterák, aby ste nasiakali nadbytočnú vodu na povrchu pohovky. Nechajte pohovku vyschnúť. Ak je to vlhké, možno budete chcieť nastaviť ventilátor na boxe, ktorý je umiestnený na pohovke, aby ste mohli rýchlo sušiť. Voda môže viesť k plesniam a tkanine.