Ako (a ako často) vyčistiť posteľnú súpravu

Posteľné súpravy sa musia pravidelne čistiť, aby sa zachoval ich pekný vzhľad. Prečítajte si toto všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako a ako často čistiť posteľnú súpravu.

Odhaduje sa, že v priebehu života strávi priemerný človek v posteli asi 25 rokov. Vzhľadom na to, koľko času tam strávite, je dôležité zabezpečiť, aby bola posteľná súprava, ktorú používate, svieža a čistá.

Aby ste udržali peknú posteľnú bielizeň v dobrom stave, je dôležité ju čistiť a starať sa o ňu správne. Preto sme zostavili tohto sprievodcu, ktorý vám pomôže zistiť, ako a ako často by ste mali čistiť posteľnú bielizeň.

Ako často

Najprv sa pozrime na to, ako často by ste mali čistiť posteľnú bielizeň a prečo.

Ako pravidlo, odborníci odporúčajú, aby ste plachty perili každý jeden až dva týždne. Za určitých okolností môžete zvážiť ich častejšie umývanie.

Opäť existujú okolnosti, ktoré si môžu vyžadovať častejšie umývanie. Napríklad, ak váš pes alebo mačka spí s vami v posteli, mali by ste ich umyť, aby ste odstránili srsť a zápach domácich miláčikov.

Tipy na pranie plachiet a návliečok na vankúše

Ak zvyknete jesť alebo piť v posteli, pred praním skontrolujte, či plachty nie sú znečistené. Aby ste škvrny odstránili úspešnejšie, pred umývaním obliečok ich predbežne ošetrite.

Ak trpíte alergiou alebo máte v posteli domáce zvieratá, zvýšte teplotu vody pri umývaní plachty. Zabijete tak viac choroboplodných zárodkov a dráždivých látok ako chladná voda.

Dajte pozor, aby ste plachty nenechali príliš dlho v sušičke. To spôsobí, že sa plachty zmenšia.